İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple OLED Ekranlı iPhone 8 için Sharp ile Görüşmeler Yapıyor

Son raporlar Apple’ın OLED ekranlı iPhone 8 için Sharp görüştüğünü ortaya koyuyor. Sharp şu anda piyasada en iyi ve en güvenilir OLED ekran üreten firmalar arasında yer alıyor.

teknik destek

Apple’ın Sharp’ı tedarik zincirine çekmesinin ana nedeni ise tedarik zincirinde çeşitlendirme yapmak istemesinden kaynaklanıyor.

Sharp 3.8 milyar dolara Apple’ın baş tedarikçilerinden Foxconn tarafından bu yılın başlarında satın alınılmıştı. Apple için Sharp görüşmelerinin bu yönü ile gayet olumlu bir havada geçtiğini söyleyebiliriz.

Apple’ın OLED ekran konusunda bir diğer çalışma yapacağı firmalarından birisi de Samsung Display. Samsung şu anda dünyanın en büyük OLED ekran üreticilerinden birisi ve dünyadaki en iyi OLED üretim tesislerine sahip.

Kimi Apple analistlerine göre Apple 2017 yılında iPhone 8’i tanıtacak. Ancak bu bize pek de güvenilir gelmiyor. En azından şirketin klasikleşmiş iPhone modellendirme stratejisini bu şekilde değiştireceğini düşünmüyoruz. Sharp’ın Japonya’da Mie ve Osaka tesistelerindeki OLED üretim bandını genişletmek için 556 milyon dolar yatırım yapacağını duyurması ve bu yatırımların 2018 Haziran’da tamamlanacağını dillendirmesi de Apple’la olan müzakereleri güçlendiriyor diyebiliriz.

müşteri hizmetleri