Şimdi yükleniyor

Apple, OLED Ekranlı iPhone 8’de 5.5 inç iPhone’a Göre Daha Uzun Pil Ömrü Sunacak

iPhone-7-Pil-Degistirme

Apple, OLED Ekranlı iPhone 8’de 5.5 inç iPhone’a Göre Daha Uzun Pil Ömrü Sunacak

Son Güncelleme tarihi 13 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple, iPhone 8’de daha uzun pil ömrünü sunmak için yüksek maliyetli logic board (mantık kartı) kullanacak. Logic board, karmaşık bir elektronik sistemin birincil baskılı devre kartlarından birisidir.

teknik destek

Analist, OLED ekranlı iPhone 8’in boyutunun 4.7 inç iPhone ile benzer olacağını ama pil ömrünün 5.5 inç iPhone ile eşdeğer olacağını öngörüyor. Mevcut pil teknolojisinin durumu ele alındığında daha fazlasını beklemek zaten güç. Apple’ın bu noktadaki çözümü ise cihazın iç alanında daha fazla yer açmak ve daha büyük pil kullanmak.

iPhone-Pil-Kapasitesi Apple, OLED Ekranlı iPhone 8'de 5.5 inç iPhone'a Göre Daha Uzun Pil Ömrü Sunacak

Apple’ın OLED ekranlı iPhone 8’in iç alanında yer açmasının tek yolu ise elektronik devre veya devrelerin küçültülmesinden geçiyor. Şirket bunu yığınlanmış SLP ile yapmayı hedefliyor. Yığınlanmış SLP sayesinde, OLED iPhone’un, 4.7 inç TFT-LCD iPhone’la aynı boyutta olması ve 5.5 inç TFT-LCD’ye benzer pil kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Ayrıca OLED iPhone’un pil ömrü 5.5  inç TFT-LCD modelinden daha iyi olabilir çünkü OLED ekran panelleri TFT-LCD’ye göre daha yüksek enerji verimliliği sunuyor. Zaten bu noktada analist, OLED ekranlı iPhone’in pil ömrünün geleneksel LCD ekranlı 5.5 inç modelden daha iyi olacağını söylüyor.

teknik destek