İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, OLED Ekranlı iPhone Planını 2017 veya 2018’de Uygulamaya Geçirebilir

iPhone 7 mevcut iPhone’lara göre mütevazi yükseltmelerle gelecek gibi duruyor ancak 2017 yılında tanıtılacak olan iPhone’ların çok daha etkileyici olacağına inanılıyor. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de iPhone’un 10. yıl dönümü olması. Şimdi bir analist, Apple’ın önümüzdeki yıllarda, 2017 veya 2018 yılında tanıtacağı iPhone’ları için bazı raporlarını paylaştı.

Raporda ilginç detaylar mevcut. Gabelli & Co. araştırma şirketinin analisti Hendi Susanto, raporunda Apple’ın tedarikçileri ile farklılaştırıcı OLED ekran teknolojisini kullanmak için hazır olmadığını söylüyor. Apple’ın doğrudan iPhone’larını OLED ekranlara geçiş yaptırmayacağını da söyleyen analist bunun yerine bir “Special” model üzerinde durulduğunu söylüyor. Tıpkı iPhone “SE” gibi…

Bir diğer ayrıntı ise şirketin OLED ekranı 2018 yılında tanıtacağı, 5.5 inç iPhone modeline, iPhone 8 Plus’a münhasır tutacak olması. Bunun anlamı 4.7 inç iPhone 8’in mevcut LCD ekran ile geleceğine işarettir. Apple’ın bu şekilde küçük ekranlı modellerini bir ayırt edici şekilde tutmayı hedeflediğini de belirten analist değerlendirmelerine raporunda devam ediyor.

Analist, Apple’ın 2017 veya 2018 yılında OLED ekranlara geçiş yapmasının kesin olarak görüldüğü, bunu özel bir iPhone modeline özel tutması yönünde ellerine deliller olduğunu belirtiyor.

Apple’ın daha küçük ekranlı iPhone’unu bu şekilde ayrı tutması bir ilk değil. Kamera, pil kapasitesi, ek yazılım özellikleri gibi pek çok farklılığı ile iPhone 6 Plus’tan bu yana Plus modelleri 4.7 inç iPhone’lara göre ayrı tutuluyorlar. Bu yüzden Apple’ın böyle bir şey yapması kesinlikle şaşırtıcı olmayacaktır. Öyle ki iPhone 7 Plus’ın çift arka kamera ile gelmesi gündemde.

Her zaman olduğu gibi bu bilgilerin ve söylentilerinin hiçbirisinin resmi olmadığını hepsinin analistlerce veya analistçe tedarikçilerden alınan bilgilere dayandırıldığını hatırlatalım.