Apple, OS X El Capitan, OS X Yosemite ve Safari için Güvenlik Güncellemesi Yayınladı

OS-X-El-Capitan

Geçtiğimiz hafta Apple, ciddi bir güvenlik istismarını düzetmek için iOS 9.3.5 güvenlik güncelleştirmesini iPhone, iPad ve iPod touch için yayınlamıştı.

teknik destek

Güncelleştirmenin yayınlanmasının sebebi ise açığın kullanılarak mesajlar, kişiler, e-postalar dahil olmak üzere kötü niyetli kişilerin pek çok iOS cihazların verilerine erişebiliyor olması ve Jailbreak, kötü niyetli yazılımlara izin veriyor olmasıydı. Edinilen bilgilere göre bu açık hem gazeteciler hem de diğer bireyleri izlemek için kullanılıyordu.

iOS cihazlar, bu güvenlik kusuru karşısında savunmasız gibi davranıyordu. Apple Mac’lerde de aynı güvenlik açığını düzeltmek adına OS X El Capitan (Güvenlik Güncelleştirmesi 2006-001) ve OS X Yosemite (Güvenlik Güncelleştirmesi 2006-005) için bir güvenlik güncelleştirmesi yayınladı.

Güncelleştirme Mac App Store üzerinden tüm OS X Yosemite ve El Capitan kullanıcılar tarafından şu an da kullanılabilir. Ayrıca Safari tarayıcısının da açıklarını gidermek için Safari (v9.1.3) için bir güncelleştirmesi yayınlanmış durumda. Önemli olan bu güncelleştirmeleri mümkün olduğunca çabuk yüklemenizi tavsiye ederiz.

müşteri hizmetleri