Apple Park’a giriş neden yasak Tim Cook açıkladı

Apple Park’a giriş neden yasak Tim Cook açıkladı

Apple, Apple Park’ın inşaatını tamamladı. Apple’ın bu yeni karargahına yaklaşık 5 milyar dolar harcadığı belirtiliyor. Apple Park’a giriş neden yasak Apple Park’ın çevre düzenlemelerinin yapılmasına hala devam edilirken merkez konumda yer alan çalışanlar yavaş yavaş taşınma işlemlerine başladılar. Fakat Apple’ın bu yeni karargahına çalışanların dışında hiç kimse girmiyor. Bunun nedenini ise şirketin CEO’su olan Tim Cook açıkladı.

teknik destek <

Apple Park’a giriş neden yasak

Dünyanın en değerli firması olma avantajını Apple’ın harika bir şekilde kullandığını görüyoruz. Şirket Apple Park adını verdiği yeni yapısını ise dairesel bir şekilde yapmıştır ve dairenin ortasında dev bir botanik bahçe yer alıyor. ABD’de Kaliforniya eyaletinde Kupertino bölgesinde inşa edilen dev ofisinin maliyeti ise yaklaşık 5 milyar dolar seviyesindedir.

Bu ofisin en ilginç yanı ise; içerisinde Apple çalışanı olmayanlar dışında kimsenin giremiyor olmasıdır. Bu zamana kadar yayımlanan görüntülerinde dairesel yapının içerisinde yer alan o botanik bahçeye Apple çalışanı olmayan bir basın mensubu bile giremiyor. En son Apple’ın dışında yapılan ziyaretler ise henüz bina tamamlanmadan önce yapılan iPhone 8 ve iPhone C lansmanlarıydı. Yani 12 Eylül 2017 tarihinde bu ziyaretler gerçekleştirildi.

Tim Cook’a göre ana tesisin ziyaretçilere açılması Apple için bir felaket olabilir. Cook açıklamasında Apple Park’ı başkaları ziyaret etsin diye yapmadıklarını ve gelen eleştirilerin çok tuhaf olduğunu belirtti. Apple Park’ın içi ile ilgili olan bilgileri çalışanlarında dışarıya sunması yasaklanmış durumdadır.

müşteri hizmetleri