Apple Parolamı veya Apple Kimliğimi (Apple ID) Unuttum Şimdi Ne Yapmalıyım?

apple-kimlik-sifre

iPhone, iPad, iPod veya Mac cihazınız her ne olursa olsun bir Apple kimliğine ve bu kimlik için tanımlı bir şifreye sahipsiniz demektir. Kimi zaman sık kullanılmamasından dolayı Apple kimliğini unutabilirsiniz ya da hiç beklemediğiniz anda Apple şifrenizi unutmuş olabilirsiniz. Apple parolamı unuttum ya da Apple şifremi unuttum çözümü için yapılacak bir şeyler var mı?

teknik destek <

Bu rehber yazımız ile, Apple şifrenizi veya Apple kimliğinizi nasıl kurtarabilirsiniz buna açıklık getireceğiz.

Her şirket gibi Apple’da hesap bilgileri konusunda oldukça titiz. Hatta diğer şirketlere oranla bu konu için daha ketum bir tavıra sahip. Kimi zaman hesabınıza erişiminizi ne yapsanız da yeniden kazanamayabiliyorsunuz ve Apple sunduğu birkaç yöntem dışında hiçbir taviz vermiyor.

Öncelikle iforgot.apple.com/password/verify/appleid?language=TR-TR#!&section=password  devam ederek Apple Kimliğinizi nasıl kurtarabileceğinize bir bakalım. Apple sizden geçerli (bilgilerini hatırlayın veya hatırlamayın) Apple ID yani Apple kimlik bilginizi isteyecektir. Apple kimliğinizi yani e-posta adresinizi hatırlıyorsanız gelen ekrandaki ilgili alana girerek devam edin. Apple bu aşamadan sonra sizi yönlendirecek ve Apple Kimliğinize yeniden erişim kazanmanız için size yardımcı olacaktır.

Eğer ki Apple Şifrenizi/Parolanızı unuttuysanız devam edin. Apple Kimliğiniz için tam ad ve soyad bilgisini girin ve geçerli e-posta adresinizi girerek devam edin. Apple daha sonra sizi yönlendirecek ve kimliğinize yeniden erişim kazanmanız adına sizi bilgilendirecektir.

Bu noktada önemli olan, her ne olursa olsun Apple Kimliğinize tanımlı e-posta adresini unutmamanızdır. Eğer ki bu e-posta adresini hatırlamıyor veya erişimi kaybettiyseniz gerçek anlamda işler riskli hale gelebilir. Apple Kimliğiniz için tanımlı e-posta adresini alternatif yöntem olarak iOS cihazınızdan Ayarlar uygulaması üzerinden iCloud seçenekleri altında görüntüleyebilirsiniz. Burada da geçerli e-posta adresinizi gözükmüyorsa hatırlamanız için başka yerlere bakmanızda fayda var.

Her iki yöndem de işe yaramadıysa gerçek anlamda Apple Kimliğinize erişiminizi kaybetmişsiniz anlamına gelir. Apple parolanızı unutmanız, kimliğinizi unutmanız kadar önemli değildir. Çünkü günlük internet yaşantınızda yaptığınız gibi geçerli e-posta adresinizi girerek yeni parolanızın e-posta adresine gönderilmesini sağlayabilir ve yeni parola tanımlayarak devam edebilirsiniz.

Fatura varsa müşteri hizmetleri aranıp şifre sıfırlama işlemi başlatılabilir.

Konu ile ilgili, resmi Apple Store’a başvurarak Apple Uzmanları’ndan destek almanızı öneririz. Genellikle parola erişimi ile ilgili sonuç negatif olsa da Apple Kimliğiniz için geçerli e-posta adresinizi hatırlamanız adına gerçek anlamda yardımcı olacaklardır.

müşteri hizmetleri

3 Comments

Comments are closed.