İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Patlamayan ve Daha Uzun Ömürlü Pil Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Samsung şu anda hatalı pil tasarımı nedeniyle büyük bir Galaxy Note 7 skandalı ile uğraşıyor. Bazıları bunu basite alsa da ciddi yaralanmalara hatta ölümlere sebep olabilecek kadar tehlikeli bir durum. Apple bu tarz ciddi bir pil problemi ile karşılaşmasa da iPhone’ların da patlama ihtimali var.

teknik destek

Samsung’un başına gelen sorun Apple’ı da etkilemiş olacak ki Apple daha güvenlikli pil için patent başvurusunda bulundu. Battery Can isimli yeni patent başvuruna göre Apple daha çok güvenlik, daha fazla enerji sunan  ve daha uzun ömrü olan piller üzerinde çalışıyor. Apple’ın üreteceği yeni piller şişme ve patlama olasılığı oldukça düşük piller.

Mobil kullanımın her geçen gün arttığı teknoloji dünyasında mevcut piller çok da iyi ömre sahip değiller. Firmalar bir yandan pil ömrünü arttıracak yeni teknolojiler ararken bir yandan da telefonların boyutlarını azaltmaya çalışıyorlar. Bu da pil kapasitelerinde çok fazla artış olmamasına sebep oluyor.

Apple tasarlayacağı yeni pillerin yüksek performansa sahip olacağı ve daha uzun ömürlü olacağı bu patent başvurundan anlaşılabiliyor. Ama Apple’ın bu pilleri ne zaman kullanıma sunacağı belli değil.

müşteri hizmetleri