Apple Pay, Mesajlara Geldi!

ApplePay

iOS 11.2 sürümü için çalışmalarına devam eden Apple, iOS 11.2 Beta güncellemesini yayınladıktan yaklaşık 1 hafta sonra karşımıza herkesin yükleyebileceği iOS 11.2 Public Beta 2 güncellemesi ile çıktı. Performans iyileştirmelerinin yapıldığı ve bazı hataların çözüme kavuştuğu iOS 11.2 Public Beta 2 sürümü ile iMessage üzerinden para gönderme özelliği de aktif hale geldi.

teknik destek

Apple’ın mobil ödeme sistemi olan Apple Pay ile artık iMessage üzerinden para transfer edebiliyorsunuz. Ancak bu özellik şimdilik sadece Apple Pay’ın geçerli olduğu ülkelerde kullanılabiliyor. Özelliğin 2018 yılı içerisinde Türkiye’de kullanıma sunulmasını bekliyoruz. Ayrıca Apple Pay, bu yeni özelliği sayesinde Apple’ı rakiplerinin bir adım önüne geçiriyor.

Apple Pay iPhone

iMessage üzerinden Apple Pay ile para göndermek için iMessage uygulamalarının yer aldığı bölümde Apple Pay simgesine tıklamanız ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz gerekiyor. Daha sonra Apple ID’nize kayıtlı kredi kartınızdan Touch ID veya Face ID‘yi kullanarak karşı tarafa para transferi yapabiliyorsunuz.

iOS 11.2 Beta 2 Yükleme Adımları :

1. Buraya iPhone veya iPad‘iniz üzerinden tıkladıktan sonra Apple ID‘nizi girin.

2. Apple ID’niz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan Enroll Your Devices seçeneğine tıklayın.

3. Enroll Your Devices ekranında “Download Profile” seçeneği bulunuyor. Buna tıklayın ve daha sonra profili iPhone veya iPad’inize yükleyin.

4. Profili yükledikten sonra cihaz ekranına yeniden başlat ibaresi gelecek ve yeniden başlatı seçtiğinizde cihaz kapanıp açılacak.

5. Cihaz açıldıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11.2 Public Beta 2 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri