Apple Pencil’ın Küçücük Gövdesi İçerisinde 15 Yarı İletken Var

Apple-Pencil

iPad Pro kendini sattırabilecek bir cihaz ama Apple onu daha iyi kılmak adına bir dizi aksesuarı ile birlikte tanıttı ve bu aksesuarlardan en çok dikkat çekeni ise Apple Pencil oldu.

teknik destek

Apple Pencil Apple’ın ilk stylus kalemi olma özelliğini taşıyor ve gerek özellikleri gerek yapabildikleri ile piyasadaki tüm stylus kalemlerden kendisini ayırıyor. iFixit gibi pek çok firma Apple Pencil’ın tanıtılması ile birlikte onu bir an evvel elde edip yapı değerlendirmesine tabii tutmak için hızlı davrandılar ancak bu güçlü cihazları her değerlendirilmede farklı yapıları ortaya çıkıyor gibi duruyor.

Şimdi de Chipworks 9 mm kalınlığında, 176 mm uzunluğundaki ve sadece 1 gram ağırlığındaki Apple Pencil’ı değerlendirmeye tabii tuttular. İlk yorumları ise “.ok küçük ve oldukça inanılmaz bir şey” oldu.

Apple Pencil’ın üretim sürecinde pek çok tedarikçiden faydalanılmış ve güçlü üreticilerin destekleri alınmış. Apple Pencil’ın çipinin tasarlanması ve uygulanabilir hale getirilmesi sürecinde Cips Bosch, Fairchild gibi değerli şirketlerdend estek alınmış ancak aslan payı STMicroelectronics ve Texas Instruments’a ait. Chipworks yaptığı derin incelemeler sonucunda STMicroelectronics tarafından üretilmiş sürücü entegre devrelerini buldu.

Apple Pencil için dikkat çeken bir diğer detay ise kalemin 15 yarı iletkene sahip olması. Böylesine küçük, ince ve hafif bir cihazın içerisinde bu kadar yarı iletkenin olması ve bu kadar donanımın yer alması uzmanlar tarafından kışkırtıcı bir teknoloji olarak yorumlanıyor.

müşteri hizmetleri