Apple, Portre Aydınlatma Özelliğini Tanıttı

Apple, Portre Aydınlatma Özelliğini Tanıttı

Apple’ın son cihazları olan iPhone 8 ve iPhone X’te portre aydınlatma özelliği yer alıyordu. Apple, Portre Aydınlatma. Apple bu özelliğin tam olarak nasıl çalıştığına dair bir video yayımlaması gerçekleştirdi. Yayımlanan videoya baktığımız zaman bu özelliğin son derece başarılı bir şekilde çalıştığını görebiliyoruz.

teknik destek

Apple, resmi YouTube kanalı üzerinden iPhone X ve iPhone 8 Plus cihazlarda yer alan Portrait Linghting (Portre Aydınlatma) özelliğinin tam olarak nasıl çalıştığının gösterildiği bir videoyu yayımladı. Bu özellik dünya genelinde en iyi fotoğraf sanatçılarıyla beraber gerçekleştirilmiş olan bir özelliktir. Özellik sayesinde kullanıcılar neredeyse stüdyo kalitesinde olan portre fotoğraflar çekebilme imkanına sahip oluyor.

Apple, Portre Aydınlatma

Stüdyoya Gerek Kalmadan Aynı Kalitede Fotoğraflar

Apple’ın son teknolojilerinden birisi olan portre aydınlatma teknolojisi, yüzde yer alan karakteristlik özelliklerin ışıkla beraber nasıl etkileşime girdiğini hesaplayabilmek için benzersiz ışık efektlerinden meydana gelmiş olan bir algoritma kullanıyor. Bu özellik çeşitli seçeneklere de sahiptir. Yüzünüzü aydınlatan stüdyo ışığı, doğal ışık, dramatik gölgeler eklemede etkili olan kontur ışık, yüzünüzü koyu renkli bir arka fona yerleştiren sahne ışığı ve sahne ışıkları mono gibi farklı seçenekler bulunuyor. YouTube’da yayımlanan videoyu da incelediğimiz zaman bu özelliğin gerçekten son derece başarılı bir özellik olduğunu görebiliyoruz.

Tanıtım filmi çekileceği zaman stüdyoda birçok ekipmanın yer aldığı görülmektedir. Sonrasında ise sadece iPhone kullanılarak çekilmiş olan portre fotoğrafı karşılaştırılıyor. Apple, herhangi bir stüdyo ortamı olmadan da harika fotoğraflar çekilmesine imkan sağlıyor. Apple’ın fotoğraf teknolojisini daha fazla ne kadar ileriye götüreceği de merak ediliyor.

müşteri hizmetleri