İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple saat satışında İsviçre’li üreticileri geçti

Saat üretimi denildiği zaman akıllara direk olarak İsviçrelilerin geldiğini görüyoruz. Fakat Apple saat satışında geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ürettiği akıllı saatlerle dünya lideri olan İsviçreli üreticilerin toplamından çok daha fazla saat sattığını görüyoruz.

teknik destek

Teknoloji devi olan Apple, ürettiği bütün ürünlerde dünya listelerine girmeyi başarıyor. Firmanın son başarısı ise; saat satışı konusunda olmuştur. Apple, 2017’nin son üç ayında ürettiği saatlerde eriştiği satış rakamıyla bütün İsviçreli saat üreticilerinin sattıkları saatlerin toplamından daha fazla saat satışı gerçekleştirmiştir.

2 milyon daha fazla satış

Apple’ın 2017’nin son çeyreğinde yani Ekim – Kasım – Aralık ayları içerisinde İsviçreli üreticilerden 2 milyon tane daha fazla saat satışı gerçekleştirdi. Toplam sattığı saat sayısı ise 8 milyon tanedir. Omega, Rolex, TAG Heuher ve Swatch gibi dünya çapında ünlü olmuş İsviçreli saat üreticileri ise toplamda sadece 6.8 milyon tane saat satışı gerçekleştirmiştir.

Temmuz – Ağustos – Eylül aylarında yani 2017 yılının üçüncü çeyreğinde Apple sadece 3.9 milyon tane saat satışı gerçekleştirmişti. İsviçreli üreticilerin ise bu aylarda sattığı toplam saat adedi 5.9 milyon tane saattir. 2016 yılının son çeyreğine baktığımız zaman ise Apple’ın toplam sattığı saat sayısının 6 milyon tane ve İsviçreli üreticilerin ise satış miktarının 7 milyon seviyesinde olduğunu görüyoruz.

Apple’ın 2017 yılının sonlarına doğru gerçekleştirmiş olduğu gelişmeler saat satışlarının artması evresinde en etkili olan sebeplerden birisi olmuştur. Firma gerek yeni modelleri gerekse yaptığı sürümler ile kullanıcılarını memnun etmeyi başardı.

teknik destek