Apple, Sahte Güç Adaptörleri ve Pillere Dikkat Çekerek Müşterilerini Uyarıyor

Sahte-Apple-Aksesuarlari

Apple, Amazon’da sahte adaptör ve lightning kablo satan bir firmaya dava açtıktan iki ay sonra, sahte parçalardan kaçınmaları adına müşterilerine bilgi vermek için web sitesini güncelledi.

teknik destek

Apple, sahte ve üçüncü taraf güç adaptörlerin ve pillerin güvenlik açısından risk oluşturabileceğini ve müşterilerin orjinal parçalar için Apple Store veya Apple Premium Reselleri ziyaret etmelerini öneriyor.

Konuyla ilgili olarak Apple’ın açıklaması şu şekilde;

Sahte parçalardan sakının.

Bazı sahte ve üçüncü taraf güç adaptörler ve piller doğru şekilde tasarlanmamış olabilir ama yine de güvenlikle ilgili sorunlara neden olabilir.

Pil değişim durumlarında orijinal bir Apple pili aldığınızdan emin olmak için bir Apple Store veya Apple Premium Reseller’i ziyaret etmenizi öneririz. Apple cihazınızı şarj etmek için güç adaptörünü değiştirme ihtiyacınız varsa, bir Apple güç adaptörü almanızı öneririz.

Sahte Mobil Star LLC’ye karşı açtığı dava ile ortaya çıkan Apple, dokuz aylık dönemde Amazon’dan satın aldığı “orijinal” Apple ürünlerinin ve aksesuarlarının neredeyse %90’ının aslında taklit ürünler olduğunu tespit etti. ABD’li sertifika şirketi UL, daha sonra sahte Apple şarj cihazlarının %99’unun temel güvenlik testlerini geçemediğini ortaya koydu.

Dava sonrasında, bir Amazon sözcüsü MacRumors’a yaptığı açıklamada “sahte ürün satışı için sıfır toleransa” sahip olduklarını bildirdi. “Üreticileri ve markalarla yakından çalışıyoruz ve taklitçileri agresif bir şekilde takip ediyoruz.”

Amazon, sahte ürünlerin satılacak olmasını engellemek için bir form oluşturarak önümüzdeki yıl web sitesinde satılan sahte ürünleri bitirmeyi planladığı bildirildi. Örneğin sözde orjinal olan herhangi bir Apple aksesuarını satmak için satıcıların ürün veya aksesuarı satmadan önce resmi marka izni almaları gerekecek ve bu form aracılığıyla bu sağlanacak.

müşteri hizmetleri

7 Comments

  1. Telefonum iphone 6syüzde 20yada yüzde 30olduğu zaman kapanıyo napmalıyım

  2. Arkadaşlar bişey Şorcam kullandığım telefon 6s şarj yüzde 30 yada 20 olduğunda kapanıyor hemen bu sorun neden böyle donma da yapıyor bu konuda ne yapabilirim

  3. pardon yeni i phone 6 vatan bigidayardan home tusunda kucuk boşluk var yanı yavas bastırınca cok az hareket ediyor. arkadaşın 6s indede varmıs herhalde servise verimiş yenisini yollamışlar doğrumudur ?

Comments are closed.