Apple Saniyede Ne Kadar Para Kazanıyor?

Apple-Ne-Kadar-Kazaniyor

Dünyanın en değerli ve en zengin şirketi olan Apple’ın kasasında yüzlerce milyar dolar olduğu bilinen bir gerçek.

teknik destek <

Hem maddi hem de marka değeri olarak dünyanın en güçlüsü olarak kabul edilen Coca Cola, Apple’ın altı yıl önce onu tahtından etmesiyle birlikte bir daha o konuma gelemedi. Çünkü saniyede her satılan iPhone, Apple için büyük gelir, Coca Cola için ise büyük kayıp konumunda.

Apple’ın büyüklüğünü ve satış başarısını direk tahmin etmek gerçekten zor. Ancak zaman zaman bünyesine kattığı milyon dolarlık ve hatta milyar dolarlık satın alımlarıyla bunu bize aslında hissettiriyor.

Apple’ın büyüklüğünün en önemli göstergesi ise, reklam giderlerine yatırım yapan diğer şirketlere göre dünya sıralamasında ilk 50 içerisinde yer almayışı. Buna rağmen en etkili reklamı yapmış gibi bir başarı söz konusu.

Peki, Apple Bir Saniyede Ne Kadar Kazanıyordur?

Buraya kadar her şeyin Apple adına büyük olduğunu görüyoruz. Bundan sonrası için ise olayı daha da detaylandıralım istiyoruz.

EverySecond.io isimli bir web sitesi markaların saniyede ne kadar kazandığını, hangi ürünün ne kadar satıldığını ve hangi hizmetlerin ne kadar kullanıldığını gösteren bir yapısı ile göz dolduruyor. Apple için de oluşturulan özel sayfa ile her saniyede;

  • Kaç tane iPhone, iPad/iPad Pro, Mac ve Apple Watch satıldığı,
  • Saniyede ne kadar gelir ve kar elde edildiği,
  • Kaç uygulamanın ve müziğin indirildiği,
  • Kaç iMessage ve FaceTime görüşmesinin yapıldığı

gibi sayısız detay yer alıyor. Bizim ölçümlerimize göre Apple’ın bir saniye ne kadar kar elde ettiğini bilmiyoruz ama bir dakika da 80.000 dolar kar elde ettiği bir gerçek 🙂

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.