İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Servislerinden Elde Ettiği Gelir ile Yeni Bir Rekor Kırdı!

Apple’ın 2017 mali yılı 3. çeyrek sonuçlarına göre, Apple Music, Apple Pay, AppleCare, iTunes, iCloud ve App Store’u kapsayan Servisler kategorisinden elde ettiği gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22’lik bir artış göstererek rekor bir seviyeye ulaştı.

teknik destek

Teknoloji devi Apple, Hizmetler kategorisinden bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 6 milyar dolar olan gelirini bu yılın aynı döneminde 7,3 milyar dolara çıktı.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin sadece Hizmetler kategorisinin Fortune 100 şirketi listesindeki gibi bir performans gösterdiğini söyledi.

Apple Hizmetler kategorisindeki büyümenin büyük çoğunluğu ise App Store’a dayanıyor ve bu çeyrekte de aynı durum söz konusu. Apple’ın CFO’su Luca Maestri’ye göre, App Store geliri arttı ve Apple Music ve iCloud servislerinden elde edilen gelir de artış gösterdi. Apple, artık tüm hizmetlerinde 185 milyon ücret ödeyen abone sayısına ulaştı ve son 90 gün boyunca yaklaşık 20 milyon artış görüldü.

iOS 11, Oyunlar ve Uygulamaları ayrı sekmelere bölen yeni bir App Store deneyimi sunacak ve Apple’ın App Store’da bulunan çok çeşitli uygulamaları daha iyi öne çıkartmasına olanak tanıyan yeni bir bölümü de kullanıma sunacak. Şirket bu bölüm üzerinden bir dizi editör seçimlerini kullanıcılarıyla paylaşarak uygulama keşfini iyileştirmeyi hedefliyor.

teknik destek