Apple, Siber Suç Sigortası İçin Sigorta Şirketleriyle Ortaklık Kuruyor

apple-cisco-siber-guvenlik-ortakligi-min

Apple ve Cisco’nun ağırlıklı olarak donanım, yazılım ve hizmetlerini kullanan işletmeler sigorta şirketi Allianz’dan gelişmiş siber suç sigortasına hak kazanabilir. Apple CEO’su Tim Cook; Apple‘ın “sigorta endüstrisinin liderlerinin Apple ürünlerine üstün koruma sağladığını ve çok memnun olduklarını söyledi.

teknik destek

Şirketler, dijital güvenliğin geliştirilmesi konusunda rehberlik edecek ve şirketlerinde sertifikalı Apple ve Cisco ürünleri kullanılıyorsa bunun indirilebilir mallar üzerinde olası indirimler de dahil olmak üzere “gelişmiş” siber sigorta talebinde bulunmasına izin verecekler.

Apple, yeni çözüm ile kurumların bugün büyük şirketleri tehdit eden en yaygın saldırı vektörleri ve zararlı yazılım saldırılarına karşı korunmasına yardımcı olacağını söylüyor.

İşletmeler, Allianz’dan özel sigorta poliçesine başvurmak için Cisco’nun malware engelleme yazılımını ve bazı Apple donanımlarını kullanıyor olmalılar. Bir sigorta komisyoncusu olan Aon, en son güvenlik standartlarına uyum sağlamak için başvuran firma üzerinde bir siber güvenlik değerlendirmesi yapacak.

Apple ve Cisco ürünlerinin kullanımı, Allianz’ın pazarda lider politika koşullarının yanı sıra siber sigorta kapsamı altındaki potansiyel olarak indirimi de mümkün kılıyor.

siber-suc-sigortasi-apple

Bir firma saldırıya uğradığında, Cisco ve Aon, kötü amaçlı bir saldırı sonrasında işletmenin mümkün olan en kısa sürede eski haline dönmesine yardımcı olmak için saldırıya tepki hizmetleri sağlayacak.

Duyuru, şirketlerin geçtiğimiz Haziran ayında Santiago’nun Cisco hizmetleri ile işbirliği içinde Apple cihazları gibi daha güvenli bir donanım kullanması durumunda Cook’un daha ucuz sigorta poliçeleri planladığını ortaya koyduğu bir kurumsal etkinlikten sonra yapıldı.

Apple, ilk önce Cisco ile 2015 yılında bir ortaklık yapacağını açıklamıştı. Şirketler için kapsamlı BT çözümleri sunmak üzere bu iki dev şirket birlikte çalışıyorlar. Apple, son birkaç yıldır işletmelerdeki satışları artışının yavaşlaması sebebiyle, Mac ve iOS cihazlarının güvenliğini arttırmaya çalışacak.

müşteri hizmetleri