Şimdi yükleniyor

Apple, Sistem Durumu Sayfasını Güncelledi

Apple-Hizmetleri

Apple, Sistem Durumu Sayfasını Güncelledi

Son Güncelleme tarihi 28 Şubat 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple hizmetlerinin hayatımıza olan etkileri kesinlikle tartışılmayacak noktadalar ancak hizmetlerde beklenmedik veya istenilmeyen sorunlarla karşılaşmak ve sorunların kullanıma yansıması mümkün. Apple, bu tip sorunlarda kullanıcılarını bilgilendirmek için Sistem Durumu web sayfasını kullanıyor. Bu sayfa üzerinden, Apple hizmetlerinde meydana gelen kesintileri, sorunları ve güncel durumu görüntülemek mümkün oluyor. Şimdi şirket bir adım atarak, Sistem Durumu sayfasını güncelledi ve son bilinen sorunları vurgulamak için tasarımda güncellemeye gitti.

teknik destek

Daha önce, Apple’ın Sistem Durumu sayfasında, önceki kesintiler sayfanın altında yer alan bir zaman çizelgesinden gösteriliyordu. Bu zaman çizelgesi ile sadece birkaç saat öncesini görmek mümkündü. Dün veya birkaç gün öncesinde yaşanılan sorunları görmek için birden çok tıklama yapmak gerekiyordu.

Yeni tasarım, zaman çizelgesini tamamen ortadan kaldırıyor ve sorunları görüntülemek için farklı bir pencereye odaklanıyor. Artık hangi hizmette yakın zamanda ne gibi bir sorun meydana gelmiş bunu görmek için hizmetin üstüne tıklamak yeterli. Açılan pencereden sistemin mevcut durumunu, daha önce yaşanılan sorunun ne olduğunu ve yüzdelik bazda ne kadarlık bir kullanıcının etkilendiğini görebilirsiniz.

Apple-Sistem-Durumu Apple, Sistem Durumu Sayfasını Güncelledi

Apple’ın yenilenen Sistem Durumu sayfası genel kullanıcılar için artık kullanılabilirken geliştiriciler için sunulan Sistem Durumu sayfası eski halini korumaya devam ediyor. Şirketin zamanla bu sayfa üzerinde de güncelleme yapacağını bekliyoruz.

teknik destek