İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Sonunda Sürücüsüz Otomobil Üretme Çalışmalarını Kabul Etti!

Dünyanın en değerli şirketi olan Apple, sürücüsüz otomobil geliştirmek üzere yatırım yaptığını sonunda kabul etti.

ABD’deki ulaştırma alanında düzenleyici konumda olan kurumlara mektup gönderen Apple, ulaşım dahil olmak üzere birçok alanda otomatik sistemlerin potansiyeli hakkında heyecan duyduklarını belirtti. Bu mektupta şirketin ayrıca kendi kendine gidebilen otomobillerin sosyal hayatta önemli katkılar sağlayacaklarını da söyledi.

Uzun zamandır Apple’ın sürücüsüz, elektrikli otomobil üretme planlarının olduğu konuşuluyordu. Hatta projenin adı dahi “Project Titan” olarak nitelendirilmiş, Apple Car olarak isimlendirilmişti. Tüm bunlarla birlikte Apple, apple.car ve apple.aut gibi alan adlarını da satın almıştı. Ancak şirket şimdiye kadar bu iddiaları doğrulamamamıştı.

Apple’ın üst kademe isimlerinin arasında yer alan Steve Kenner tarafından kaleme alınan bu beş saylık mektupta, sürücüsüz otomobillerin testler konusunda düzenleyici kurumların çok sıkı kurallar koymaması vurgulanıyor. Ayrıca mektupta, otomotiv sektöründe bulunan ile pazara yeni girenlerin eşit şartlarda muamele görmesi de ifade ediliyor.

Bakalım teknoloji devlerinden Apple otomobil sektöründe de büyük değişikliklerin önünü açabilecek mi, bekleyip göreceğiz.