İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Spam Davetiyelerini Kolayca Kaldırmak için iCloud’un Takvim Uygulamasına ‘Raporlama’ Düğmesini Ekledi

iCloud Takvim’in spam ile mücadelesini sağlamak için Apple, iCloud.com’un web takvim uygulamasına “Önemsiz Olarak Rapor Et” düğmesini ekledi. Son birkaç haftadır, iOS kullanıcıları iCloud takviminden gelen yüzlerce davetiyeden şikayetçiydiler.

teknik destek

iCloud’da gönderilen spam takvim davetiyesi, bir Apple sözcüsü tarafından da özür dilenerek belirtildiği gibi iki haftalığına devam ediyor ve bu süreç kesinlikle can sıkıcı hal alabiliyor.

iCloud’un takvim uygulamasındaki bir kullanıcı tarafından “Önemsiz Olarak Rapor Et” düğmesine basıldığında, davetiyenin spam olarak işaretlendiğini onaylayan yeni bir pencere açılıyor. Aynı kaynaklardan gelecek davetlerin de otomatik olarak spam olarak işaretlenmesi ve böylece iCloud takviminde görünmemesi sağlanıyor. Bu, Apple’ın spam filtrelerini geliştirmesine de yardımcı olacaktır ki zaten bu sorun ilk etapta bu yüzden ortaya çıkmıştır.

Apple temsilcisi, Reddit kullanıcısı tamag901’e göre, Apple’ın bu ayın ilerleyen günlerinde piyasaya sunulması beklenen iOS 10.2 güncellemesiyle birlikte, iOS’daki Takvim uygulamasına da bir “Önemsiz Olarak Rapor Et” düğmesi ekleyeceğini de belirtti.

iCloud web sitesine erişmek için bir bilgisayar erişiminiz yoksa, tüm istenmeyen davetleri iCloud takviminizden kaldırmak için buradaki makalede bahsedilen 2. yöntemi kullanabilirsiniz.

müşteri hizmetleri