Apple Store Sayısı Hızla Artacak!

Apple Store Sayısı Hızla Artacak!

Apple analistlerinden olan Gene Munster, Loup Ventures için bir yazı hazırladı. Munster, 2023 senesine kadar Apple Store sayısının 600’ü geçeceğini düşünüyor.

teknik destek <

Blog yazısında Apple Store’un görevi üzerine de bilgi veriliyor. Munster’ın fikirlerine baktığımızda Apple’ın mağazalarının yaygınlaşıyor olması rakiplerine karşı büyük avantaj sağlıyor. Dev firma böylece ürünlerine rakiplerinden daha çok mağazalarda satabiliyor.

Apple Store’un perakende sektöründe izlediği politika ve nasıl hızlıca büyüdüğü ile ilgili detayların paylaşıldığı yazıda, 2014 senesinde Apple’ın perakende mağazalarından sorumlu Angela Ahrendts sürecine kadar gelişen sürede Ron Johnson’un mağaza içi deneyimlerinin nasıl geliştirdiği de anlatılıyor.

Apple mağazaları için en büyük pazarların Hindistan ve Çin olacağı söyleniyor. Apple’ın 65.000 perakende çalışanı bulunuyor ve bu sayı beş sene içerisinde 80.000’e çıkacak.

Monster’ın paylaştığı yazıda Apple’ın perakende başarısındaki farklı detaylara da yer verilmiş. Bunların arasında; müşteri ilgisi, tavsiye, ödeme, estetik, ilham ve destek bulunuyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.