İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Tedarikçilerden iPhone 7 Plus için Çift Objektifli Kamera Uygulama Örneklerini Almaya Başladı

DigiTimes’ın ulaştığı kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple Japonya ve Çin’deki kamera objektifi üreticilerinden çift objektifli kamera örneklerini almaya başladı. Biz Apple‘ın çift kameralı iPhone için çalışma yaptığını daha önce ki iPhone 7 haberlerimizde duyurmuştuk.

teknik destek

Ayrıca raporda, Tayvan merkezli Largan Teknoloji firmasının Apple’ın kamera lensi ihtiyacının %60’ını tedarik ettiğini ve Apple’ın tedarik zincirini çeşitlendirmek için diğer kamera tedarikçileri ile görüştüğü iddia ediliyor.

Largan Teknoloji’nin yanı sıra Japonlar tarafından oluşturulan ve Çin tabanlı kamera lensleri Apple’a test amaçlı olarak gönderildiği iddia ediliyor. Bu şekilde Apple’ın iPhone 7 Plus için çift objektifli kamerayı benimsemeyi planladığı belirtiliyor.

Apple’ın çift objektifli kamera düşünceleri ilk kez konuşulmuyor. Daha önce ki iPhone’lar için de böyle bir iddia ortaya atılmıştı ancak Apple’ın iPhone 7 Plus ile bunu hayata geçirmeyi planladığı ilk defa bu kadar net konuşulmaya başlanmış durumda.

Daha önce pek çok üretici Android cihazları üzerinde çift lensli kameralar kullandılar. Özellikle HTC M8 ve M9’da çift objektifli kamera kullandı.

Apple’ın iPhone’lar üzerinde görüntüleme performansını arttırmak için iPhone 7 Plus’ta kullanacağı çift objektifli kameranın sonuçlarını görmek gerçekten ilginç olacak.

müşteri hizmetleri