İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Thunderbolt Display Satışını Durduruyor!

Apple bugün yaptığı açıklama ile Thunderbolt Display satışını durdurulmasını duyurdu. Şirket, online, perakende ve yetkili satıcıları aracılığı ile bir süre daha ekranı satmaya devam edecek. Ancak bu kısıtlı süre sonrasında satışlar durdurulacak.

teknik destek

Apple 2011 yılında tanıtılan Apple Thunderbolt Display satışının durdura kararına dair herhangi bir detay vermedi. Yapılan açıklamada Mac kullanıcıları için kullanılabilir olan harika üçüncü taraf seçeneklere dikkat çekildi.

WWDC 2016 öncesinde şirketin dahili bir GPU ile yeni nesil Thunderbolt Display’i tanıtacağı iddia edilmişti ama beklenen gerçekleşmemişti. En yeni söylentilere göre Apple’ın yeni nesil Thunderbolt Display planlarının yerini koruduğunu belirtiliyor. Sadece bu yıl için beklenenin gerçekleşmeyebileceğinden söz ediliyor. Öyle ki şirketin 5K, USB-C ve Thunderbolt 3 portu yeni nesil ekranını tanıtması bekleniyor. Her ne kadar böyle bir söylenti dolaşıyor olsa da bunun pek gerçekleşmesinin mümkün olmadığını belirtelim. Yine de bu yıl için böyle bir özelliklerde yeni bir ekran yerine yeni nesil iMac’lerin geleceği beklentisi olduğunu belirtelim.

Özetle şirketin Thunderbolt Display satışını durdurmakta kararlı olduğunu ve bunun yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtelim.

teknik destek