İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple “Toplumda Bırakılan Pozitif Etki” Sıralamasında Geriledi

Amerikan teknoloji devi Apple müşteri deneyimi konusunda en iyi bir şirketlerden birisi olmasıyla dikkat çekiyor olsa da yapılan son araştırmaya göre Apple “Toplumda Bırakılan Pozitif Etki” anketinde geriledi. 

teknik destek

Recode ve SurveyMonkey şirketleri tarafından düzenlenen Amerikan toplumu üzerinde en çok etki bırakan teknoloji şirketleri anketi bu yıl farklı sonuçlara sahne oldu. Katılımcılara yöneltilen toplum üzerinde en olumlu etkiye sahip marka sorusu bu yılda katılımcılara yöneltildi. 

Apple Hisseleri 2 Günde Eridi!

Katılımcıların oylarına göre yüzde 20 oyla Amazon lider oldu. Amazon’u yüzde 15 oyla Google takip etti. Apple ise listede yüzde 11’lik oy alarak üçüncü sırada kendine yer buldu. Listede dördüncü sırada ise Cambridge Analyrica skandalına rağmen Facebook yer aldı. 

Amazon CEO’su en büyük etkiye sahip CEO oldu!

Teknoloji şirketlerinin CEO’ları arasında yapılan ankette ise Amazon CEO’su Jeff Bezos yüzde 22 oy alarak “İnsanların günlük hayatında en büyük etkiye sahip olan teknoloji CEO’su” seçildi. Listede ikinci sırada ise %18’lik oyla Google CEO’su Sundar Pichai yer aldı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg listede yüzde 17 oyla onca skandala rağmen üçüncü oldu. Apple CEO’su Tim Cook bu listede kendisine yer bulamadı. 

Apple’ın müşteri memnuniyeti açısından en sevilen markalardan birisi olmasına rağmen ankette böyle bir sonuç alması oldukça şaşırtıcıyken yaşanan onlarca skandalın ardından Facebook’un listede kendisine yer bulması oldu. 

teknik destek