Apple Türkiye O Kötü Haberi Kabul Etti!

Apple-Store-Randevu

Dün, yurtdışından alınan Apple ürünleri için geçerli olan 1 yıllık uluslararası garantinin artık Türkiye’de geçerli olmadığını, Apple’ın yurtdışından alınan ürünlerine Türkiye’de servis desteği sunmayacağını ilk paylaşan olmuştuk.

müşteri hizmetleri

Nitekim haberin henüz Apple Türkiye tarafından teyit edilmediğini de aktarmıştık ki beklenen oldu ve Apple Türkiye ekibi o iddiayı kabul etti. Artık Türkiye’de, yurtdışından alınmış hiçbir Apple ürününe eskiden geçerli olan 1 yıllık uluslararası garanti desteği sunulmayacak!

Şu anda belirsiz olan şey uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçersiz olacağı. Kaynaklarımız bunun 10 Mart’tan itibaren geçerli olduğunu aktarıyorlar. Yani 10 Mart itibari ile yurtdışından alınmış ve Türkiye’ye getirilmiş Apple ürünlerinde uluslararası garanti desteği sunulmayacak. Apple’ın henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmadığının altını çizelim.

Peki bundan sonra ne olacak? Yurtdışından aldığınız Apple ürününe herhangi bir şey olursa, hiçbir şart altında sorunun sorumlusu dahi olmasanız onarım veya cihaz değişimi için ücret ödemeniz gerekecek. Tabii yurtdışından aldığınız ürünü uluslararası garantinin sunulduğu yurtdışındaki herhangi bir Apple servisine veya Apple Store’a götürerek ülkemizde sunulmayan uluslararası garanti desteğinden faydalanabilirsiniz.

Bu kararın alıcısının Apple Türkiye olmadığını işin arkasında BTK’nın yer aldığını tahmin ediyoruz. Bu sayede yurtdışından vergisiz cihaz alımının önlenmesinin hedeflendiğini düşünüyoruz.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. 2016 mart ayında amerikadan aldığım telefonuma apple zorludaki görevliler servis desteği veremeyeceklerini belirtip sorunumu bile dinlemediler.
    Ürünü faturasıyla birlikte amerikada aldığım yere götürmem gerektiğini söylediler.
    Bu karar çıktığı tarihten itibaren alınan telefonlarda geçerli olması gerekir. Böylesi çok saçma

Comments are closed.