İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Türkiye’de iPhone 7 İçin Kampanya Başlatabilir

Apple’ın dün medyaya davetiyeleri göndermesiyle birlikte iPhone 7 tanıtımı için geri sayım başladı. Daha önce 7 Eylül tarihi ağırlık kazanmasına rağmen Apple’dan resmi açıklamanın gelmemesi belirsizliğe neden olmuştu. Artık etkinliğin 7 Eylül’de yapılacağı kesinleşti.

teknik destek

7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 7 için 9 Eylül’de ön sipariş, 16 Eylül’de ise teslimat yapılması bekleniyor. Bu tarihler kesin olmada da kaynaklardan gelen bilgiler bu şekilde. iPhone 7’nin Türkiye’de resmi olarak satışı ise muhtemelen Ekim ayı ortalarında olacak.

Apple, şu anda Amerika’da eski iPhone’ları teslim alıp yerine kampanyalı olarak yeni iPhone vermekte. Böylece iPhone almak isteyen kullanıcılar çok fazla para harcamadan yeni iPhone’a kavuşabiliyor. Kampanyanın Türkiye’de uygulanması pek kullanıcının beklentisi. Zira ülkemizde kredi kartına taksit imkanı olmadığında iPhone almak çok zor.

NTV’nin haberine göre Apple bu kampanyayı ülkemizde de başlatmayı düşünüyor. Eğer iddia doğru ise iPhone 7 satışa çıkmasından yaklaşık bir ay sonra bir anlaşmalı bir operatöre ( muhtemelen vodafone ) giderek kampanyadan faydalanabileceğiz.

Konu ile ilgili Apple’dan resmi bir açıklama gelmediği için daha fazla detay veremiyoruz. Gelişme olursa sizlere aktaracağız.

teknik destek