Loading Now

Apple Türkiye’yi Göreve Çağırıyoruz!

iPhone 8 Ön Sipariş

Apple Türkiye’yi Göreve Çağırıyoruz!

Son Güncelleme tarihi 25 September 2017 by Müşteri hizmetleri

Henüz iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı resmi olarak Apple tarafından ilan edilmedi. Bu noktada, birkaç hafta içerisinde yeni iPhone modellerinin hem çıkış tarihinin hem de fiyatlarının duyurulacağını tahmin ettiğimizi belirtelim.

teknik destek

Elbetteki iPhone’ların tanıtıldığı 12 Eylül’den bu yanaki 12 günlük belirsizlik sürecinde bazı artniyetli firmalar ve şahıslar hemen harekete geçtiler. Manipülatif “fiyat” açıklamalarıyla algı oluşturmaya ve oluşturdukları bu algı üzerinden yeni iPhone’ları “ön sipariş” adı altında yüksek fiyat etiketleri ile satmaya başladılar.

AppleFoni olarak, her zaman takipçilerimizin ve dolaylı olarak Apple ürünlerine ilgi duyan Türkiye’deki herkesin hakkını savunan, öğretici içeriklerimiz ile yol gösteren bir politika izledik ve izlemeyede devam edeceğiz. Sözde iPhone 8’in ve iPhone 8 Plus’ın “ön sipariş” satışlarına karşı herkesi uyarıyoruz. Fırsatçılık yapan, belirsizlikten faydalanan tüm firmaların ve şahısların karşısında durduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Şu anda, “ön sipariş” adı altında satışı yapılan iPhone 8 ve 8 Plus fiyatlarının birkaç hafta içerisinde ilan edilecek olan resmi fiyatlarla uzaktan yakından alakası yoktur.

iPhone-8-Ön-Sipariş-3 Apple Türkiye'yi Göreve Çağırıyoruz! iPhone-8-Ön-Sipariş-2 Apple Türkiye'yi Göreve Çağırıyoruz! iPhone-8-Ön-Sipariş-1 Apple Türkiye'yi Göreve Çağırıyoruz!

Bu noktada asıl görev Apple Türkiye ekibine düşmektedir. Apple ürünleri üzerinden fırsatçılık yapan firmalara ve şahıslara dur denilmesi gerekmektedir. Elbetteki bu fırsatçılığın adının yanına “serbest piyasa” eklemesi yapılabilir ancak Apple Türkiye’nin resmi aygıt fiyatlarını ilan etmesi ile oldukça yüksek düzeyde fiyatlarla önümüzde duran bu serbest piyasa koşullarının yeniden şekillenmesini sağlayacaktır.

iPhone 8’i veya iPhone 8 Plus’i satın almak isteyen insanları uyararak, şu anda hiçbir web sitesindeki veya fiziksel mağazadaki fiyatlara itibar etmemelerini söylüyoruz. Oldukça yüksek olan fiyatlar ile yeni iPhone’ları satın almamalarını hatırlatarak, Apple Türkiye’yi göreve çağırdığımızın bilinmesini istiyoruz.

teknik destek

4 comments

comments user
Emre

Kesinlikle size katılıyorum. Bu nedir arkadaş 3. dünya ülkesi gibi en son fiyat bilgisi bize geliyor sanki apple’ın fiyat belirleme ekibi yok gibi sonra piyasalar böyle akbabalara kalıyor.

comments user
sertaç

Yukarıda görünen (4199 ve 4799) fiyatlar muhtemelen dogru cıkacaktır. maksimum arada 100 tl oynar. Bu fırsatcılıgı yapanları desteklemiyorum ama haberde belirttiğiniz “Apple Türkiye’nin resmi aygıt fiyatlarını ilan etmesi ile oldukça yüksek düzeyde fiyatlarla önümüzde duran bu serbest piyasa koşullarının yeniden şekillenmesini sağlayacaktır” sözüne katılmıyorum cunku suan ki vergilendirme ve kur olayı zaten fiyatların bu seviyede olmasını kacınılmaz hale getiriyor. iphone 7 32 gb 3299 tl ise iphone 8 64 gb 4199 tl olması cok normaldir. keza aynı durum plus modeller içinde gecerlidir.

Apple fiyatları acıkladıgın da belkide birebir tutacaktır. fakat bu gibi şeylerin önüne geçmek için bir an önce apple fiyat acıklamaladır.

comments user
eminsr

Eğer iPhone 8 32GB depolama ile satılsaydı fiyatı 3,900₺ olurdu. Apple artan depolama miktarını gözardı edip bu fiyata da satışa koyabilir ama sanmıyorum. Bence 4,000₺ ile satışa çıkar. 4,700₺ de plus olur ve iki model için de 600₺ 256GB depolama farkı koyar.

Comments are closed.