İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple TV 4K Tanıtıldı! 5. Nesil Apple TV’nin Tüm Özellikleri

Apple, bugünkü özel etkinliğinde Apple Watch Series 3‘ü tanıtmasının hemen ardından, yeni nesil Apple TV 4K’yı tanıttı. Adından da anlaşılacağı üzere 5. nesil Apple TV, 4K çözünürlük sunuyor.

Apple TV 4K

4K, HD’ye göre dört kat daha fazla piksel içerir ancak çözünürlük her şey demek değildir. Burada önemli bir faktör var: HDR veya High Dynamic Range (Yüksek Dinamik Aralık). Apple TV 4K, HDR10 ve Dolby Vision’ı destekliyor. Bu, standart 4K’ya göre daha yüksek çözünürlük anlamına geliyor.

Apple TV 4K Çözünürlük

Apple, Apple TV 4K için mevcut ekran koruyucularını da 4K HDR’ye uyumu için yeniden düzenlediğini açıkladı.

4K Apple TV A10X Çip

5. nesil Apple TV’nin kalbinde Apple A10X çipi yer alıyor. Bu çip iPad Pro’da kullanılanla aynı çip. A10X çipi, 2 kata kadar CPU performansı ve 4 kata kadar GPU performansı sunuyor.

Ayrıca Apple, daha önce HD kalitede satın alınan tüm iTunes içeriklerini 4K’ya ücretsiz olarak yükseltme sözünü de verdi. Ayrıca bu 4K filmler, HD kalitesi fiyatıyla aynı fiyatla sunulacaklar.

Apple TV 4K Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple TV 4K Fiyat

Apple TV 4K 32GB, 179 dolardan başlayan fiyat ile satışa sunulacak. 15 Eylül’de ön siparişe açılacak ve 22 Eylül’de piyasaya sunulacak.

Ayrıca, 4. nesil Apple TV 32GB depolama kapasitesi ile güncellendi ve fiyatında herhangi bir artış veya indirim yapılmadı.