İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple TV için Uygulama Boyutu Sınırı Arttırıldı

Apple TV için App Store’un 2015’te duyurulmasıyla, uygulamalar 200 MB boyutlandırma ile sınırlanmışlardı. Apple şimdi daha büyük uygulamaları kabul ettiğini duyurdu. Bu, geliştiricilerin artık en fazla 4GB büyüklükte uygulamalarını App Store’a yükleyebilecekleri anlamına geliyor.

teknik destek

Günümüzdeki değişimle birlikte, tvOS uygulamaları artık 4GB kapasiteli iOS uygulamaları kadar büyük olabilir. Apple, boyuttaki bu artış ile geliştiricilerin eksiksiz bir zengin kullanıcı deneyimi sağlayacaklarını söylüyor.

Her zaman olduğu gibi, tvOS uygulamaları, App Store’da 20GB’a kadar ek içeriği barındıracak On-Demand Kaynakları’nı kullanabilirler:

Bir tvOS uygulama paketinin boyut sınırı 200 MB’den 4 GB’a çıkmıştır; bu nedenle, gönderiminizde daha fazla medya içerebilir ve yükleme sırasında eksiksiz ve zengin bir kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca, tvOS uygulamaları, App Store’da 20 GB’a kadar ek içeriği barındırmak için ek kaynakları kullanabilir.

4. nesil Apple TV, 32GB ve 64GB depolama kapasiteleri ile geliyor ve sınır ilk başta büyük olasılıkla kullanıcıların cihazlarını çok hızlı bir şekilde doldurmamalarını sağlamanın bir yoludur. Cihazın bir yıldan fazla süredir piyasada yer alması ve App Store’un olgunlaşması üzerine şirket bu adımı atmış olabilir.

teknik destek