İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple TV için YouTube TV’nin Çıkış Tarihi Ertelendi!

YouTube, Apple TV için YouTube TV uygulamasının 2018 yılının ilk çeyreğine kadar kullanıma sunulmayacağını açıkladı. Üstün video servisinin Apple TV uygulamasının ilk olarak 2017 yılının sonuna kadar gelmesi planlanmıştı ancak şirket, uygulamasının çıkış tarihini 2018 yılının ilk çeyreğine kadar erteledi.

YouTube TV, yakın zamanda Samsung’un akıllı TV’leri ile Linux tabanlı işletim sistemini kullanan Sony TV’lere geldi. Şirketin uygulaması şu anda, iOS, Android ve web başta olmak üzere Chromecast, Xbox One, Android TV, yeni Samsung TV ve LG akıllı TV’lerde kullanılabiliyor.

YouTube TV için aylık 35 dolar gibi bir hizmet bedeli söz konusu. Uygulama ile ABD’nin popüler TV kanalları ve TV şovları için yayın desteği sunuluyor. Ülkemiz için YouTube’un benzer bir girişimde bulunup bulunmayacağı ve hizmet bedelinin ne olacağı ise şimdilik belirsiz.

YouTube TV, Sling TV, Hulu with Live TV, DirecTV Now ve Playstation Vue gibi benzeri hizmetlerin bir rakibi ve bunların tamamını uygulaması dördüncü ve beşinci nesil Apple TV için şu anda kullanılabiliyor. YouTube TV, canlı TV yayınına ek olarak 9,99 dolar tutarındaki YouTube Red hizmetini de içeriyor.