İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple TV kullanıcıları için üzücü haber

Apple, destek sayfası üzerinden bir duyuru yayımladı. Apple TV kullanıcıları Yayımlanan bu duyuruya göre Apple artık eski işletim sistemlerine ve Apple TV’ye destek vermeyi bırakacak.

teknik destek

25 Mayıs 2018 tarihinden itibaren artık Windows Vista ve Windows XP kullanıcıları olanlar iTunes Store’u artık kullanamayacaktır. Fakat kullanıcılar müzik dinlemeye devam edebilirler. Fakat kullanıcılar artık iTunes Store üzerinden herhangi bir şey indiremeyecektir. Satın aldıklarını da tekrardan indirme şansları olmayacak.  Bu işletim sistemlerine sahip olan kişilerin iTunes’u kullanmaya devam edebilmek için Windows 7 ve sonrası işletim sistemlerine geçmesi gerekmektedir.

1’nci Nesil Apple TV’ye Artık Destek Verilmeyecek

Apple yaptığı açıklamasında farklı bir konuya da değindi. Artık 1. Nesil Apple TV’ye de desteğin kesileceğini belirtti. 1’nci Nesil Apple TV 25 Nisan 2018 tarihinden itibaren artık iTunes Store’a erişemeyecek. Aynı zamanda içerik de indirilemeyecek. 2. Nesil ve sonrası cihazlar için ise bu tarz bir durum yer almıyor. Apple TV ilk olarak 2007 yılında üretildi ve klasik hard disk içeren bir yapıya sahipti. 2010 yılının sonlarına gelindiği zaman ise içerisinde SSD olan bir sürümle beraber güncellenmişti. Aslına bakarsak Apple modele destek vermeyi 2015 yılında kesmeye başlamıştı. Fakat kullanıcılar içerik satın alarak izleme imkanına sahip oluyordu. Mayıs ayından itibaren ise cihazın itunes ile olan bağlantısı tamamen kesilecek ve bu şekilde içeriklere ulaşmasına engel olunmuş olacak. Bu durum 1. Nesil Apple TV’yi hala kullanmaya devam eden kişiler için olumsuz sonuç doğuracaktır.

teknik destek