İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple TV Uygulama Önizlemeleri iTunes’e Geliyor

Apple dördüncü nesil Apple TV uygulamaları için iTunes web sitesinde önizlemeleri başlatmış durumda. Jeff Scott tarafından ilk olarak farkedilen bu gelişme kullanıcıların ve geliştiricilerin kolayca Apple TV uygulamalarının web bağlantılarını paylaşmalarına olanak sağlayacak.

Apple TV uygulama web önizlemeleri henüz tüm uygulamalar için kullanılabilir gibi durmuyor. Apple’ın yavaş yavaş bu yeniliğini kullanıma sunması bekleniyor. Bu süreçte her uygulamanın önizlemesinin görüntülenmemesi söz konusu olabilir. Yine de önden bir önizleme yapmak isterseniz buradan devam ederek Beergeek.com TV uygulamasına erişebilirsiniz.

Önizlemede gördüğünüz gibi, iOS ve OS X üzerinde görüntüleme yapılabiliyor ancak indirme veya satın alma butonları görülmüyor. Yani henüz çok taze bir gelişme olması sebebiyle belli bir süreç daha beklenilmesi gerekecek gibi duruyor.

Apple’ın dördüncü nesil Apple TV ile birlikte, tvOS’u kullanıma sunması ve App Store’u Apple TV kullanıcılarının kullanımına açması taktire şayan bir gelişmeydi. Yavaş yavaş yeni nesil ve gelecek nesil Apple TV’si için uygulamalar açısından da iTunes Store’u tam olarak geliştirme hedefinde oluşu net bir şekilde görülüyor.