Apple Uçak Kazasından Sorumlu Tutuluyor

uçak

Apple Uçak Kazasından Sorumlu Tutuluyor

teknik destek <

2016 yılının Mayıs ayında, yani tam 2 sene önce 804 sefer sayılı EgyptAir uçağı, Paris – Kahire arasındaki uçuşunu gerçekleştiriyordu. Uçak, aniden gelen bir kaza olayıyla beraber Akdeniz açıklarına düşmüştü ve 15 Fransız, 1 İngiliz ve 40 Mısır vatandaşı hayatını kaybetmişti. Olay, iki seneden bugüne kadar gün yüzüne çıkmaya başladı  ve bu kazadan teknoloji devi Apple sorumlu tutuldu. Peki neden?

Mahkeme Kayıtları Apple’ı Gösteriyor

Uzun zamandan beri görülen uçak kazasının davası, yavaş yavaş sonuçlanmaya başladı. Mahkeme kararına göre uçak içerisinde aşırı derece ısınan Apple cihazları yangın oluşturmuş, bu yangın neticesinde de 804 sefer sayılı uçak Akdeniz açıklarına düşmüştü. Yapılan iddialara göre uçağın ikinci pilotunun bir adet iPhone 6S veya mini iPad cihazı aşırı ısınma nedeniyle yanmaya başlamış. Yanma durumu meydana geldiği için de uçakta teknik arızalar olmuş ve uçak Akdeniz açıklarına düşmüştü.

uçak1

Aileler Dava Açtı

804 sayılı seferde ölen vatandaşların aileleri, kararın açıklanmasıyla beraber Apple ve havayolu şirketine yeni bir dava açtılar. Aynı zamanda Fransızlar da, düşen uçağın kara kutusunu bulmalarına rağmen, kutudaki bilgileri sır gibi gizliyor. Bu nedenle de akıllara farklı sebepler gelebiliyor.

Fransız araştırmacılara göre uçağın düşmesinin sebeplerinden birisi terörizm, ikincisi yardımcı pilotun cihazının ısınması, üçüncüsü de yanlış soket takımından dolayı olabilir. İlerleyen günlerde birbirleriyle iletişim kurmaya hazırlanan dev firmalar, Fransızlar ile iletişime geçerek bu olayın aslını anlayacaklardır.

müşteri hizmetleri