Apple Üçüncü Parti Ekran Sorununu Çözdü

iphone8kapak

Apple Üçüncü Parti Ekran Sorununu Çözdü

teknik destek <

iPhone 8 modellerinde uzun zamandır var olan ekran hatası, yeni güncellemeyle beraber çözüme kavuştu. Güncellemeyi ilk olarak kendi firmasında deneyen firma, olumlu sonuçlar elde ettikten sonra güncellemeyi iPhone 8 kullanıcılarına paylaştı. Kısa zamanda üçüncü parti ekran sorununun herkeste çözüme kavuşabilmesi için, yeni iOS 11.3.1 güncellemesi tüm cihazlara dağıtılacak.

Apple Problemi Çözdü

Uzun zamandır iPhone 8 modellerinde yaşanan dokunmatik problemi, üçüncü parti ekran kullanımından dolayı meydana gelmeye başlamıştı. Büyük teknoloji devleri de yaptıkları açıklamayla, Apple firmasının bu durumu bilerek yaptığını söylemişti. Fakat sıkıntıların çıkmasından bu yana derin bir çalışma içerisine giren firma, yeni bir yamayla durumu çözdüğünü belirtti. İlk olarak iOS 11.3.1 sürümünü çıkaran ve yeni bir yama getiren firma, bu çözümü kendi bünyesinde deneyerek çözüme kavuşturdu.

iphone81

Kullanıcılar Kızgındı

iPhone 8 kullanıcıları, ekran ve dokunmatik problemi nedeniyle firmaya başvuruda bulundular. Apple firması ilk başlarda bunun olağan dışı bir hata olduğunu belirtmişti fakat, asıl sorun üçüncü parti ekran kullanımından kaynaklanıyordu. Bu durumu öğrenen kullanıcılar daha fazla tepki vermeye başladı ve sorunu düzeltmeleri için Apple’a başvuruları arttırdılar.

iOS 11.3.1. Tüm Cihazlara Verilecek

iPhone 8 modellerinde yaşanan problem, iOS 11.3.1 sürümüyle birlikte Apple bünyesinde net bir çözüme kavuşturuldu. Çözümün var olduğunu gören firma, kullanıcıların tedirgin olmamasını ve en yakın zamanda yeni sürümün tüm iPhone 8 cihazlarına dağıtılacağını belirtti.

 

 

müşteri hizmetleri