İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Ülkemizde de Uygulanabilecek Emsal Bir Karara Karşı Büyük Bir Savaş Veriyor

Bu yıl, Ocak ayında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki beş farklı eyalette üçüncü taraf tamir seçeneklerini artıracak bir “Tamir Hakkı” tasarısı açıklandı.

teknik destek

Tasarıyla, kullanıcıların onarım hakkına katkıda bulunuluyor. Cihaz sahipleri, onarım konusunda istedikleri üçüncü taraf onarım dükkanları/bireylerden destek alabiliyorlar ve böylece genel maliyetin düşürülmesi hedefleniyor. Madalyonun öbür tarafında ise Apple daima onarım hizmetinin yetkili mağazalar tarafından ele alınması gerektiğini ve bunun tecrübeleri dahilinde tutarlı bir yol olduğunu söylüyor.

Tasarı Nebraska’da büyük bir ilerleyiş göstermiş durumda. Şu anda Apple bu tasarıya karşı Steve Kester’i görevlendirdi ve büyük bir savaş veriyor diyebiliriz. Kester, senato senatörü Lydia Brasch ile bir araya gelerek tasarının geçmesi halinde, kötü niyetli planlarla hacker ve diğer kişilerin Apple markalı ürünlerde donanım düzeyinde erişim sağlayacaklarını ve kötü aktörlerin sahneye gelebileceğini söyledi.

Şu anda tasarı öncelikli konumda değil ancak birkaç yıl içerisinde durumu belli olacak. Eğerki tasarı onaylanırsa ülkemiz içinde emsal bir karar olarak ele alınarak uygulamaya konulabilir.

müşteri hizmetleri