İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple, Üretimini ABD’ye Taşımak için İlk Somut Adımı Atmaya Hazırlanıyor!

Bir süredir, Apple’ın önemli tedarikçilerden olan Foxconn ve Sharp’ın, üretimlerinin önemli bir kısmını ABD’ye taşıyacakları yönünde spekülasyonlar mevcuttu. Reuters’ın haberine göre Sharp, başlangıçta ABD’de kurulacak olan 7 milyarlık dolarlık bir tesise liderlik etmeye hazırlanıyor. Bu tesis, 2017 yılının ilk yarısından itibaren çalışır konuma getirilmek üzere planlama halinde.

teknik destek

Haberin zamanlaması, Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin, ABD’li firmaların üretim için ülkelerine dönmesi konusunda bir direnç gösteren Başkan Donald Trump ile yaptığı görüşmenin ardından gelmesi ile oldukça şaşırtıcı. Apple’ın CEO’su Tim Cook ile Aralık ayında görüşme yapan Trump, Apple’ın üreticilerini değiştirmesi veya Amerika’ya taşımasının başkanlığının gerçek bir başarısı olduğunu söylemişti.

Sharp, daha önceleri televizyon ve ev aletleri için LCD panel üretimi yapmak için Amerika’da tesis kurma konusuna ilgi göstermişti. Foxconn’un ABD için planları Apple ile potansiyel olarak ilgili ve şirket en kısa sürede 7 milyar dolarlık bir tesisi kuracak gibi duruyor. En önemlisi ise Sharp’ın bu projeye önderlik ediyor olması.

Apple’ın tedarikçilerinin ABD’de, şirketin merkezinde üretim yapmaya başlaması ile 700.000’in üzerinde iş alanının yaratılması planlanıyor. Çünkü Foxconn ve Sharp’ın yanı sıra çeşitli üretim şirketlerinin de gelmesi söz konusu olacak.

Bu konuyla ilgili bilgiye göre, Aba Ab, ABD merkezli operasyonlar yoluyla 700 binin üzerinde iş yaratma planını sunacak ve Foxconn ve Sharp’ın yanı sıra çeşitli imalat şirketlerini de içeriyor. Her zamanki gibi Sharp sözcüsü, ABD’de bir fabrika kurma konusunda resmi bir karar henüz alınmadığını söyledi.

müşteri hizmetleri