Apple ve Samsung Arasında Yıllardır Devam Eden Patent İhlali Davası Son Buluyor!

Apple ve Samsung

ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Lucy Koh, Apple ve Samsung arasındaki devam eden dava ile ilgili bir açıklama yaparak, Güney Koreli şirketin patent ihlali konusundaki beş yıllık yasal savaşıyla ilgili olarak nihai bir karar vermek istediğini söyledi.

teknik destek

Yargıç “Emekli olana kadar bunu yapmayı tercih ederim. Bu konunun hepimiz için kapanmasını istiyorum.” dedi.

Apple ve Samsung arasındaki gerilim, Samsung’un patent ihlali yapması ile başlamış ve üç Apple patentinin ihlalinden dolayı 2012 yılında şirket Apple’a 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.

Fakat Samsung bu karara itiraz etti ve tazminat 399 milyon dolara kadar düşürüldü. Samsung halen bu rakamın çok fazla olduğunu savunuyor ve miktarın düşürülmesini talep ediyor. Şirket, son zararın hesaplanması noktasında yeni bir karar alınması için farklı bir bölge mahkemesinin dava açmasını istedi ve şu anda bunun için baskı yapıyor.

Hakim Lucy Koh, Apple ve Samsung arasındaki patent ihlali davasının artık bir son bulmasını istiyor ve bunun için süreci hızlandıracak adımlar atma konusunda ısrarcı gibi duruyor.

Umarız artık bu dava için net bir karar çıkar ve yıllardır sürekli gündemde yer bulan bu dava hakkında yeni bir haber yapmak durumunda kalmayız.

müşteri hizmetleri