İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple ve Samsung Arasındaki Bitmeyen Savaş: Açmak için Kaydırın

Apple ve Samsung arasındaki “Slide to Unlock” – “Açmak için Kaydırın” üzerinden uzun süredir devam eden dava, ABD’nin Yüksek Mahkemesine yönlendirilebilir.

teknik destek

Samsung, 29 Mart’a kadar, FOSS Patentlerine göre bir Yüksek Mahkeme incelemesi talebinde bulunmak üzere bir dilekçe sunacak. Dava kabul edilirse, Yüksek Mahkeme, Federal Mahkeme’nin geçen yıl Ekim ayında Samsung’un Apple’a 119.6 milyon dolar ödemesini iptal etme kararı için ABD Temyiz Mahkemesi’nin kararını inceleyecektir.

Apple, Samsung’un açmak için kaydırın özelliği ile ilgili patentlerini kopyalamaya, otomatik düzeltmeye ve telefon numarası saptama özelliğini kopyaladığını başarıyla savundu.

Dava o kadar eskidi ki Apple artık Açmak için Kaydırın’ı kullanmıyor. iOS 10’da bir iPhone’un kilidini açmak için Touch ID’yi kullanmanız veya ana ekran düğmesine basılı tutmanız gerekir; eğer parola etkinleştirilmişse önce şifre ekranını gelecektir. Artık sağa doğru ekran kaydırıldığında kilit ekranı araç takımı geliyor.

Bu dava, Apple’ın Samsung’u iPhone’u kendi Galaxy marka akıllı telefonlarında kopyalaması ile suçladığı bir başka (2011 yılı) davasıyla karıştırılmamalıdır. Bu büyük dava ABD Yüksek Mahkemesi’ne kadar yol aldı.

müşteri hizmetleri