İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple ve Samsung’un En Popüler Tablet Yarışını Ipad Kazandı

Apple ve Samsung’un En Popüler Tablet Yarışını Ipad Kazandı

teknik destek

 

Araştırma şirketi IDC tarafından yayınlanan verilere göre, iPad bugün önemli bir farkla dünyanın en popüler tablet olduğunu kanıtlayarak, rakibi Samsung ve Amazon’un cihazlarını geçti.

Apple, 2017 yılında, üç aylık kazanç sonuçlarına göre 43,8 milyon iPad tablet sattı. IDC, Samsung ve Amazon’un yıl içinde sırasıyla 24,9 milyon ve 16,7 milyon tablet sattığı tahmin ediliyor. Toplam da Samsung ve Amazon 41,6 milyon tablet sattı. Bu rakamlar iPad satışlarından 2,2 milyon daha düşük.

Apple, 2017’de tablet pazarının yüzde 26,8’ini ele geçirdi; yani her satılan dört tabletten birinin iPad olarak satıldığı anlamına geliyor. Apple’ın tablet pazar payı bir önceki yılın aynı dönemine göre 2,5 puan arttı.

Geçtiğimiz hafta Apple, 2017 yılının dördüncü çeyreğinde iPad satışlarından elde ettiği geliri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde altı artışla 5,8 milyar dolar olarak bildirdi. iPad’in ortalama satış fiyatı 445 dolar ve bir önceki yılın aynı dönemine göre 423 dolardan biraz daha fazla yükseldi. Bundan sonra daha yüksek fiyatlı iPad Pro satışlarına geçildi.

En popüler tablet Ipad

2016 ve 2017 yıllarındaki sevkiyatlardaki %6,5 düşüşün aksine Ipad satışlarında ciddi bir yükselme oluştu. IPad, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra dünyanın en popüler tableti oldu.

Bu yıl için bakıldığında Apple daha ince bir görünüm, “home” tuşu ve yüz tanıma özellikli en az bir yeni iPad Pro modelini piyasaya süreceği yönünde söylentilere yol açtı. Düşük maliyetli 9.7inç iPad ve iPad mini hakkında pek bir haber duymadık, ancak her biri kesinlikle diğer modellere göre daha fazla satış rakamlarına ulaşacağını söyleyebiliriz.

teknik destek