İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 Daha Büyük Pil, GPS ve Barometre Gibi Yükseltmelerle Bu Yıl İçerisinde Gelebilir

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, tümüyle yeni detaylarıyla bugün yeni bir yatırımcı araştırma notunu paylaştı. Paylaştığı araştırma notu Apple Watch 2’yi kapsıyor ve Apple’ın yeni nesil akıllı saati için ciddi fikirler veriyor.

Apple Watch 2

Öncelikle Apple Watch 2’nin TSMC tarafından üretilecek 16nm işlemciye sahip olacağını belirten analist, yeni nesil Watch’un çok fazla hızlı olmayacağını söylüyor. Watch 2’nin GPS, barometre gibi ek yükseltmelerle geleceğini vurgulayan Kuo, cihazın daha büyük bir pille de destekleneceğini belirtiyor.

Analistin dikkat çeken değerlendirmelerinden en önemli nokta ise yeni nesil Watch’un tasarım formu. Analiste göre Apple Watch 2 beklenildiği kadar ince olmayacak. Nedendir bilinmez ama Apple bir şekilde mevcut kalınlığı koruyacak. Şimdiye kadar rivayet edilen LTE desteğinin de 2017 yılına kadar söz konusu olmayacağını söyleyen analist, yeni nesil Watch’un 2016 yılının ilk yarısından sonra tanıtılacağını beklediğini belirtiyor.

Kuo, Apple’ın yeni modellerle mevcut Apple Watch’un fiyatınıda ciddi oranlarda kıracağını bekliyor. Böylece Watch satışlarının yükseleceği açık. Her şeye rağmen analist, Apple Watch 2 için aslen 2017 yılını işaret ederek, önümüzdeki yıl yeni nesil Apple Watch’un lanse edileceği konusundaki muhafazakar tutumunu koruyor.