İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 Eylül veya Ekim Ayında Tedarik Edilmeye Başlanabilir

Apple Watch artık bir yıldan daha eski bir cihaz konumuna gelmiş durumda. Apple’ın en kişisel cihazının artık birkaç aya kadar Apple Watch 2 olarak gelmesi bekleniyor.

DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir raporda ki bu rapor Apple tedarikçilerinden toplanan bilgilere dayandırılıyor, yeni nesil Apple Watch 2’nin bu yılın Eylül veya Ekim ayında tedarik edilmeye başlanacağı belirtiliyor. Raporda özellikle herhangi bir üreticinin ismi verilmiyor.

Raporda tam olarak şu şekilde ifade mevcut: İkinci nesil Apple Watch’un Eylül veya Ekim ayında tedarik edilmesi öngörülmektedir.

Şimdiye kadarki raporlar göz önüne alındığında Mart ayındaki özel etkinlikte tanıtılacağı ve daha sonra WWDC’de tanıtılacağı iddia edilmişti ki tüm bunlar isabetsiz kalmıştı. Ancak şirketin iPhone 7 ile birlikte Eylül ayı içerisinde Apple Watch 2’yi tanıtmasına hemen hemen kesin gözü ile bakıldığı artık bir gerçek.

Yeni nesil Apple Watch’un mevcut Watch’a göre %40 daha ince ve hücresel bağlantı özelliğine sahip olması bekleniyor. Bu da ilk nesil Apple Watch’a göre bir karşılaştırma yapıldığın gayet tatmin edici olarak görülüyor.