İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2, Her Kullanıcının Beklediğini Bulacağı Bir Cihaz Olacak

iPhone ve iPad ile son derece tecrübeli ve başarılı olan Apple, en kişisel teknolojik cihazı, akıllı saati Apple Watch‘u 2015 Nisan ayında tanıttığı. Tanıttığı gün adeta akıllı saat piyasasını şaşırtan ve ilgiyi üstüne çeken şirket şimdi de yeni nesil Apple Watch 2 için hazırlık yapıyor.

teknik destek

Gerçekleştirdiği satış rakamları ile övünmeyi seven Apple, Apple Watch’la şimdiye kadar rekor satışlara imza atmış ve akıllı saat piyasasının lideri konumunda olsa da hiçbir mali görüşmelerinde satış rakamlarını dile getirmiyor.

Apple’ın En Yeni Akıllı Saati: Apple Watch 2

Apple Watch ile oyunun kurallarını değiştiren Apple’ın asıl hedefinin Apple Watch 2 olacağını söylememiz mümkün. En azından bunu kanıtlayan pek çok gelişme söz konusu. Bunlardan birisi Apple Watch’un işletim sistemi watchOS’un gelişimi. watchOS 1 ve 2 ile adeta performans konusunda hayal kırıklığı yaşanmıştı. Ancak şu anda geliştirme ve testleri devam eden watchOS 3 ile bu değişecek gibi duruyor.

Tasarımsal anlamda da oldukça gelişmiş yönlere sahip olan watchOS 3’ün aslında yeni nesil Apple Watch 2’nin ayak sesinin olduğunu belirtelim. Yazılım konusunu bir kenara bırakacak olursak ilk Apple Watch modelinin tanıtılmasından muhtemelen yeni nesil Apple Watch modelinin tanıtılmasına kadar geçen uzun bir süreç söz konusu. Bu süreçte sizce şirket neler yapmıştır? Aslında cevabı oldukça basit, pek çok şey yapmıştır. Tasarımsal olsun donanımsal olsun oldukça yenilikçi, oldukça daha da şık (malum Apple Watch zaten şık bir cihaz) bir cihaz karşımıza çıkacak. Bunu şöyle düşünebilirsiniz. iPhone 5s ile 6s arasında 24 ay gibi bir süreç söz konusu. Gelişim ve değişim ne kadar dikkat çekici değil mi?

Apple Watch 2’de işte bu uzun aralığın arkasından yepyeni özellikleri ile karşımıza çıkacak. Son söylentiler ve iddialara bakacak olursak yerleşik GPS gündemde. Geliştirilmiş su geçirmemezlik, barometre, geliştirilmiş ve daha da büyütülmüş pil, ayrıca bir FaceTime kamera. Evet hepsi ve daha fazlası Apple Watch 2 ile geliyor.

Şirketin Apple Watch 2’yi 2016 sonlarına doğru tanıtması bekleniyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la tanıtılması gündemdeydi ancak son zamanlarda güvenilir analistler bunu yalanladılar ve şirketin Ekim-Kasım gibi yeni nesil Apple Watch’u tanıtacağını belirttiler.

teknik destek