İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 için Apple Tedarikçi Ayarlamasını Tamamladı

DigiTimes’ın bugün yayınladığı bir raporda, Apple’ın bir tedarik sözleşmesi ortaya çıktı. Sözleşmenin Apple Watch 2 için olduğu ve tedarikçilerle olan anlaşmaya ait olduğu belirtiliyor.

Apple şu anda yeni nesil Apple Watch için tedarik zincirini şekillendiriyor. Apple’ın tedarik zinciri içerisinde ASE, ChipPAC gibi üreticiler yer alıyor. Apple’ın özellikle yeni nesil teknolojik donanımlar için çalışma yaptığı ve bir çeşit şekillendirme yapma peşinde olduğu belirtiliyor. Apple Watch’ın tedarik zinciri içerisindeki firmaların çeşitlendirilerek Apple’ın üretim hattında sorun yaşamamayı hedeflediği açık.

Ayrıca böyle bir sözleşmenin ortaya çıkması bu yıl içerisinde muhtemelen WWDC 2016 (Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) veya sonbaharda iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la tanıtılacağı iddialarını da güçlendirmiş durumda.

Yeni nesil Apple Watch’un mevcut Apple Watch’a göre %40 daha ince olacağı en son ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor. Ayrıca 38 mm ve 42 mm ekran boyutları korunacak ve pil performansını yükseltmek adına bazı geliştirmeler yapılacağı belirtiliyor.

Apple Watch’ın popülaritesini arttırdığı şu günlerde böyle bir yeni nesil Apple Watch’la Apple’ın akıllı saat piyasasına tam egemenlik kurması mümkün.