İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 ile Birlikte Su Geçirmez ve Daha Hızlı Apple Watch 1 Modeli Geliyor

Apple Watch kullanıcıları ve yenisi çıkınca satın almayı düşünenler Apple Watch 2’yi merakla bekliyorlar. Fakat henüz iddialar dışında net bir tarih yok.

Apple Watch 2’de GPS, barometre, daha büyük batarya gibi özellikler bekleniyor. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, daha hızlı TSMC işlemci ve su geçirmezlik özelliği geliştirilmiş ilk nesil Apple Watch modellerinin büyük olasılıkla 2016 yılının ikinci yarısında satışa sunulacağımı iddia etti.

Kuo, ilk nesil Apple Watch modelinde geliştirme olmasına rağmen GPS, barometre gibi büyük özelliklerin olmayacağını, bu özelliklerin Apple Watch 2’ye özel olacağını söylüyor. Kuo, yeni Apple Watch’ta iç donanımda değişiklik yapılırken tasarımın değişime uğramayacağını düşünüyor.

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7’yi 9 Eylül’de ön siparişe, 16 Eylül’de ise satışa sunması bekleniyor. Kuo’nun iddiası dikkate alındığında Apple Watch 2 ve geliştirilmiş Apple Watch 1 modellerinin de aynı tarihlerde satışa sunulması bekleniyor. Dolayısıyla Apple, bu modelleri iPhone 7 ile birlikte tanıtılabilir.