Apple Watch 2 iPhone 7 İle Birlikte Tanıtılabilir

Apple Watch 2

Digitimes’ın tedarik zinciri kaynaklarına dayandırdığı iddiaya göre Apple, Eylül ayında, iPhone 7 ile birlikte ikinci nesil Apple Watch’u tanıtacak.

teknik destek

Daha önce gelen bilgilere göre Apple Watch 2’nin çip ve bileşenleri için bu yılın üçüncü çeyreğinde sevkiyatlar başlayacak. Temmuz-Eylül arasındaki zaman diliminde iPhone 7 ve Apple Watch bir üretimine başlanması bekleniyor. Aylık 2 milyon civarında Apple Watch üretileceği tahmin edilmekte.

Apple, ilk nesil Apple Watch satış rakamlarını açıklamadı. KGI’ye göre 7.5 milyonun altında Apple Watch satışı gerçekleşti. Aylık 2 milyon yeni nesil Apple Watch üretimi Apple’ın yeni nesil modelin popülaritesinin fazla olmasını beklediğini gösteriyor. watchOS 3 ile gelen yeni özelliklerin de Apple Watch kullanımını arttırması bekleniyor.

DigiTimes’ın raporuna göre Apple Watch 2020 yılına kadar saat pazarının %40’ını ele geçirecek. Bu oran fiyatı 350$ ve üzeri saatler için geçerli.

Apple’ın iPhone 7 tanıtım etkinliğinde Apple Watch 2’ye de yer vermesi olası. Mevcut Apple Watch satışlarında gözle görülür bir artışın olmaması zaman olarak Apple’ın ilk nesil ile arayı fazla açmaması gerektiğini gösteriyor.

müşteri hizmetleri