Apple Watch 2 iPhone 7 İle Birlikte Tanıtılabilir

0
Apple Watch 2
blank

Digitimes’ın tedarik zinciri kaynaklarına dayandırdığı iddiaya göre Apple, Eylül ayında, iPhone 7 ile birlikte ikinci nesil Apple Watch’u tanıtacak.

blank

Daha önce gelen bilgilere göre Apple Watch 2’nin çip ve bileşenleri için bu yılın üçüncü çeyreğinde sevkiyatlar başlayacak. Temmuz-Eylül arasındaki zaman diliminde iPhone 7 ve Apple Watch bir üretimine başlanması bekleniyor. Aylık 2 milyon civarında Apple Watch üretileceği tahmin edilmekte.

Apple, ilk nesil Apple Watch satış rakamlarını açıklamadı. KGI’ye göre 7.5 milyonun altında Apple Watch satışı gerçekleşti. Aylık 2 milyon yeni nesil Apple Watch üretimi Apple’ın yeni nesil modelin popülaritesinin fazla olmasını beklediğini gösteriyor. watchOS 3 ile gelen yeni özelliklerin de Apple Watch kullanımını arttırması bekleniyor.

DigiTimes’ın raporuna göre Apple Watch 2020 yılına kadar saat pazarının %40’ını ele geçirecek. Bu oran fiyatı 350$ ve üzeri saatler için geçerli.

Apple’ın iPhone 7 tanıtım etkinliğinde Apple Watch 2’ye de yer vermesi olası. Mevcut Apple Watch satışlarında gözle görülür bir artışın olmaması zaman olarak Apple’ın ilk nesil ile arayı fazla açmaması gerektiğini gösteriyor.

blank