İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2 Mart Ayında Tanıtılmayabilir

Son günlerde Apple Watch 2 için kimi detaylar belirmeye başlamışken bugün bir başka rapor yayınlandı. Apple’ın planları hakkında bilgi sahibi olan birçok kaynaklara dayanarak hazırlanan ve TechCrunch’ın yayınladığı raporda, Apple Watch 2‘nin sık sık söylenen 2016 Mart ayı etkinliğinde tanıtılmayacağı paylaşılıyor.

teknik destek

Daha önce yayınlanan Apple Watch 2 raporunda, Mart ayı için Apple’ın son hazırlıkları yapmaya başladığı ve ikinci nesil akıllı saat için bu ay üretime başlanacağı belirtiliyordu.

Ancak gözüken o ki Apple planlarında değişikliğe gitmiş. 9to5mac’in ulaştığı güvenilir kaynaklardan da edinilen bilgiler raporu doğrular nitelikte. Watch 2 için şirketin donanımsal, tasarımsal, aksesuarlarda değişiklikler gibi büyük planları var. Ancak şirketin hazırlıkları henüz yeterli aşamada değil. Hal böyle olunca bu yıl ki Mart etkinliğinde (ki yapılırsa) ikinci nesil akıllı saati göremeyebiliriz.

apple-watch-2

Ayrıca Apple’ın bu hazırlıksız kalışının en büyük sebebi olarak tedarikçi sorunları gösteriliyor. Apple Watch için de daha önce benzer tedarik sorunları yaşanmış ve şirket dalga dalga ürününün satışına başlayabilmişti. Hatta kimi modelinin tedariği uzun bir süre durmuş, satışı yapılamamıştı. Kaynaklar ek olarak Apple yazılım ekibinin Watch 2 için herhangi bir büyük çalışma yapmadıklarını da söyleyerek, şu an için şirketin bir planının olmadığını vurguluyor.

Kaynaklar yine de Apple’ın Mart etkinliğini yapacağını belirtiyorlar. BU yıl ki Mart etkinliğinde iPad Air 2, yeni 4 inç iPhone modelinin tanıtılması bekleniyor. Şirketin Apple Watch 2 için büyük Eylül etkinliğini tercih edebileceği de belirtiliyor.

müşteri hizmetleri