İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch, 2015’ten Bu Yana 30 Milyondan Fazla Satıldı!

Araştırma firması Strategy Analytics’in yeni bir raporuna göre Apple, yılın son çeyreğinde 2.8 milyon adet Apple Watch sevkiyatı yaptı. Bu, yılın önceki çeyreğinde 1.8 milyon olan sevkiyat rakamına göre yüzde 56 oranında bir artış anlamına geliyor.

teknik destek

Strateji Analytics, Apple Watch sevkiyatlarının 30 milyonu aştığını tahmin eden bir tahminde bulunarak 2015 yılında 13.6, 2016 yılında ise 11.6 milyonluk Apple Watch sevkiyatından söz ediyor. Özellikle Apple Watch sevkiyatlarının, cihazın tanıtılmasından bu yana 31.5 milyon adete ulaştığını belirtiliyor.

Strategy Analytics, böylesi bir başarıya rağmen Apple’ın Apple Watch ile, dünyanın en büyük giyilebilir ürün tedarikçisi olarak Fitbit’i ve Çinli Xiaomi’yi takip ettiğini iddia ediyor. Elbetteki Apple Watch’a göre bu firmaların ürünlerinin oldukça uygun fiyatlı olduklarını unutmamak gerekiyor.

Strategy Analytics göre Xiaomi, Haziran çeyreğinde tahmini olarak 3.7 milyon adet giyilebilir cihaz sevkiyatı yaptı. Fitbit’in ise 3.4 milyon cihaz sevkiyatı yaptığı tahmin ediliyor.

müşteri hizmetleri