İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2’de Hücresel Bağlantı Özelliği Yer Bulabilir

Apple’ın bu yıl ki yeni nesil iPhone’ların tanıtılacağı Eylül ayındaki lansmanda ikinci nesil Apple Watch’u tanıtması bekleniyor. Buna ilişkin bazı raporlar mevcut. Hal böyle olunca iddialar ve sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Bloomberg’in haberine göre, Apple Watch 2’de Apple hücresel bağlantı özelliğine yer verecek. Ayrıca yerleşik GPS’inde özellikle fitness için yeni nesil Watch’da yer bulması bekleniyor. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken detay, hücresel bağlantı özelliğinin doğrudan bir internet bağlantısından öte GPS ve fitness için tam odaklanılmayı sağlamak üzere gelecek olmasıdır.

Şirketin böylece Apple Watch’u iPhone’a daha az bağımlı hale getirmeyi sağlaması bekleniyor. Apple Watch 2 ile elbetteki beklenilen sadece bunlar değil. Daha büyük bir pil ve geliştirilmiş pil performansıda beklenenler arasında yer alıyor.

Tasarımsal anlamda bizi ne bekliyor hiçbir detay söz konusu değil ama %30-40 oranında daha ince bir formdan söz ediliyor. Tüm bunlar dışında Apple’ın ana odak noktası Watch 2 ile yine spor ve fitness üzerine olacak gibi duruyor. Ayriyeten cihazın su geçirmemezlik özelliğinin ya da suya karşın direncinin daha da üst seviyelere taşınmasıda beklenenler arasında.