İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple Watch 2’nin Bileşenlerinin Gösterildiği ve Kıyaslama Yapıldığı Yeni Video Sızdırıldı

Byte tarafından daha önce Apple Watch 2 bileşenlerinin boyutunu, detaylarını gösteren bir video paylaşılmıştı. Bu seferde Apple Watch 2’nin ilk nesil Apple Watch’la karşılaştırıldığı bir video yine aynı kanal tarafından paylaşıldı.

Videoda yapılan karşılaştırmalara göre Apple Watch 2’nin ilk nesil Watch’a kıyasla daha ince bir ekrana sahip olacağı görülüyor. İlk nesil Watch’un ekran kalınlığı 2.99-3.5 mm iken Watch 2’nin ekran kalınlığı 2.12-2.86 mm.

Apple Watch 2’nin gerçekten de ince bir ekranla geleceği söylentileri ortalıkta dolaşıyordu ancak bu video ile bunun gerçekleşeceği biraz daha netlik kazanmış oldu. Byte Apple Watch 2’nin daha kalın bir pile sahip olacağını da ortaya koyuyor.

İşte o video;

https://youtu.be/npuHeISfo2U

Apple Watch 2’nin pilinin ilk nesil Watch’a göre %36 daha büyük olacağı, böylece 246 mAh olan pil kapasitesinin 334 mAh olacağını söyleyebiliriz. Apple’ın pil kapasitesini arttırması elbetteki ekran kalınlığını azaltması ile doğrudan orantılı. Ek özelliklerinde en yeni nesil Watch’da görüleceğini de söyleyebiliriz. Yerleşik GPS gibi ekstra özellikleri görebileceğiz.

Ayrıca videoda Apple Watch 2’de daha iyi bir su geçirmezlik sağlayan ek bir contanın yer aldığıda gösteriliyor. Şirketin Apple Watch 2’yi iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte yarın, Türkiye saati ile 20:00’da tanıtması bekleniyor.