Apple Watch 3’ü Bekleyenler için Kötü Haber!

Apple Watch 3

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, bu sonbaharda yeni iPhone’larla birlikte piyasaya sürülmesi beklenen Apple Watch 3’ün tasarımında belirgin bir değişiklik yok. Analistin paylaştığı son yatırımcı notunda, üçüncü nesil Apple Watch’un sadece kendi LTE modemi ile öne çıkacağı bilgisi yer alıyor.

teknik destek

Apple Watch, 38mm ve 42mm’lik mevcut kasa boyutunu koruyacak ve iPad’e çok benzer bir şekilde LTE ve LTE’siz (Cellular) olmak üzere iki sürümde satışa sunulacak. Daha önce ortaya çıkan söylentilere göre, ABD’deki büyük operatörler yeni LTE modemli Apple Watch için özel olarak hücresel planlarını sunacakları öne sürülmüştü.

Kuo, 2017 yılının ikinci yarısında yeni Apple Watch modellerinin sevkiyatlarının 8-9 milyona ulaşacağına, LTE modemli modellerin ise bu sevkiyat rakamının yüz de 35-40’ını oluşturacağını söylüyor. Genel olarak, 2017 yılında 17.5 ila 18 milyon adet Apple Watch sevkiyatı yapılacağı ve yıllık bazda yüzde 70’lik bir artışın yaşanması bekleniyor.

Kuo’ya göre, Apple, akıllı saatinin satışlarındaki büyümeyi sürdürmek için radikal tasarım değişikliğinden öte tıbbi ve sağlık uygulamaları desteğini artıracak ve 5G desteğini akıllı saatine verecek.

Bloomberg, ilk olarak, üçüncü nesil Apple Watch’un Ağustos ayı başlarında LTE modem desteğini kazanacağını ve böylece Apple’ın akıllı saatinin herhangi bir iPhone olmaksızın kullanılabileceğini öngören bir rapor paylaşmıştı. Daha sonra bazı analistler küçük tasarımsal değişikliklerin olacağı yönünde iddialarda bulunmuşlardı ancak güvenilir Apple analistlerinden Kuo’ya göre tasarımsal herhangi bir değişiklik olmayacak.

müşteri hizmetleri