Apple Watch, Bileğinde Dövme Olan Kullanıcılarda Çalışmıyor!

Apple Watch Çalışma Prensibi

Apple Watch kullanıcıların beğenisini kazanmış olmasına rağmen bazı özellikleri dövmeli kişilerde işlevini yitirebilmektedir. Nihayetinde ciddi sıkıntılar yaşayan vücudunda dövme olan kişiler bu konuyla ilgili şikayetlerini gereken yerlere iletmektedir. Şirket yetkilileri ise bahsedilen konunun teknik unsurlardan kaynaklandığını belirtmekte ve kullanıcılara farklı çözüm yolları sunmaktadır. Apple tarafından geçtiğimiz yıllarda üretilen bu saat normal bir saatin işlevini yerine getirmesine karşın sunmuş olduğu ekstra özelliklerle insanlara adeta Apple Watch nedir sorusunu sordurmaktadır. İphone cihazlarla eşleşme özelliğine sahip olan bu saat bu sayede bir akıllı saate dönüşüyor. İphone ile eşleşmesinden dolayı bir saatten çok bir telefonun sahip olduğu özellikleri gösteren Apple Watch ile telefon görüşmesinde haritaya bağlanmaya, resim çekmekten yakılan kaloriyi görüntülemeye varıncaya kadar çok sayıda farklı işlem yapılabilmektedir. Bu özellikleri ile bir saatten çok daha öte olduğunu göstermektedir.

teknik destek <

Apple Watch Çalışma Prensibi

Apple Watch nedir ile ilgili genel bilgiler yukarıda verilmiştir. Yakın tarihte piyasaya sürülmüş olmasına rağmen insanların yoğun ilgi gösterdiği Apple Watch, sürekli olarak geliştirilmekte ve insanların bu cihazdan çok daha etkin bir şekilde yararlanması amaçlanmaktadır. Son teknoloji ürünü sistemleri kullanan ve bu sayede çok farklı işlemleri kısa sürede yapmayı başaran bu saatin üzerinde sadece iki tuş bulunmaktadır. Söz konusu tuşlar ve fonksiyonları genel olarak şu şekildedir:

  • Digital Crown: Bu tuş Siri’yi açmaya, menü ile ana ekran arasında geçiş yapmaya ve sayfaları aşağı yukarı kaydırmaya yaramaktadır. Bir uygulamada iken bu tuşa iki defa basılınca kadrana geçiş yapılabildiği gibi kadranda iken bu tuşa basıldığında son uygulamaya geçiş yapılmaktadır.
  • Güç Tuşu: Apple Watch nasıl çalışır sorusunun en önemli cevaplarından bir tanesi bu tuştur. Bu tuş adından da anlaşılacağı gibi Apple Watch için bir açma kapama tuşudur. Aynı zaman sık kullanılanlara erişim için de aynı tuş kullanılmaktadır.

Apple Watch, Bileğinde Dövme Olan Kişilerde Çalışmama Sebebi

Apple Watch nasıl çalışır ile ilgili olan tuşların fonksiyonları genel olarak yukarıda anlatılmıştır. Çalışma prensiplerinde saatin farklı noktalarında yer alan sensörler oldukça etkilidir. İnsanların kalp atış hızını ölçerken bu sensörler ve farklı aygıtlar aktif olarak görev yapmaktadır. Dövmeli insanlar bu özelliği kullanırken sıkıntı yaşamaktadır. Bunun temel nedeni ise cihazın bu ölçüm işlemini yapmak için kullandığı yöntemdir. Saatin altında yer alan LED ışıklar insan derisine yeşil ışıklar göndermekte ve buna göre ölçüm yapılmaktadır. Saatin altında dövmesi bulunan kişilerde bu LED ışığı tam olarak işlevini yerine getirememektedir. Açık renkli dövmelerde herhangi bir sorun yaşanmaz iken özellikle koyu mavi, yeşil ve kırmızı renkteki dövmeler bu özelliği tamamen engellemektedir. Dolayısıyla firma kolunda bu tür dövme olanların harici kalp hızı ölçme cihazı almaları gerektiğini belirtmektedir.

müşteri hizmetleri