Apple Watch Fiyatları Tekrar Yükselebilir

Apple Watch Fiyatları Tekrar Yükselebilir

Apple’ın akıllı telefonlarına ve diğer tüm ürünlerine getirdiği zamlar uzun süredir gündemden düşmüyor. Özellikle iPhone modellerine gelen zamlarla tepki çeken Apple’ın tüm ürünlerine zam getirdiği biliniyor.

teknik destek <

Dikkati iPhone modelleri çekiyor olsa da firmanın sattığı tüm ürünlere eklenen zamlar, yalnızca dolar kuru yüzünden ülkemizde uygulanan bir fiyat artışıydı. Alınan son bilgilere göre bu defa yalnızca Türkiye için değil, tüm dünyayı etkileyecek zamlar gelecek. Bahsi geçen fiyat artışı ise Apple Watch modellerine yapılacak.

Apple Watch Fiyatı Artıyor

Son paylaşımlara göre Apple Watch modellerine yaklaşık yüzde 10’luk bir zam yapılacak. Bu fiyat artışının nedeninde ise Amerika’nın Çin ile gerçekleştirdiği anlaşmalar yatıyor. Gelişmeleri takip eden okurlarımızın bildiği üzere ABD, Çin’den gelen ithal ürünler için gümrük vergisi almaya başlayacak. ABD’nin 200 milyar dolar değerindeki ürünler için vergi sistemi başlatacağı ile ilgili bilgiler mevcut.

Apple Watch Fiyatları Tekrar Yükselebilir

Apple ise bir Amerikan markası olarak bu durumdan en çok etkilenen markalardan biri olacak. Tüm ürünlerini Çin’de üreten firmanın, tedarik zincirleri de orada bulunuyor. Apple’ın bu tercihi son gelişmelerden sonra kullanıcılara etki edecek gibi duruyor.

iPhone ve Mac modellerine bir zam gündemde değil ancak son süreçte üretimi artan Apple Watch modellerine zam yapılacak. Bahsi geçen gümrük vergisi de firma tarafından ürünlere aktarılacak.

Apple’ın artan ürün fiyatları hakkında neler düşünüyorsunuz?

müşteri hizmetleri

Comments are closed.